Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Knihovna je super místo!

Knihovna je super místo!

S našimi začínajícími čtenáři z první třídy jsme se v úterý 26. března vydali na návštěvu Dětského oddělení Městské knihovny ve Frenštátě pod Radhoštěm. Knihovna školním dětem nabízí nejen půjčování krásných knih, komiksů a společenských her, ale také pořádá zajímavé vzdělávací lekce.

Pod vedením zkušené lektorky Martiny Vroblové se děti dozvěděly, k čemu knihovna slouží, co se tady dá najít, seznámily se s knihovním řádem a s pravidly a možnostmi výpůjčky. Paní lektorka pak prvňáčkům představila několik poutavých dětských knížek a některé jim také přečetla. Při předčítání jim kladla různé otázky, vedla je k hledání odpovědí a aktivně je zapojovala do četby.

Prvňáčci se tak mohli přesvědčit, že nad knihou se dá nejen sedět a číst nebo naslouchat, ale také přemýšlet. A společně jsme si zažili, že knihovna neslouží jen k půjčování knížek, ale je to skvělé místo, kde si můžeme číst, hrát, tvořit, vzdělávat se, povídat a sdílet.