Logo

foto21 foto22 foto23 foto24 foto25 foto26 foto27 foto28 foto29 foto30 foto31 foto32 foto33 foto34 foto35 foto36 foto37 foto38

Aktuality ŠD

Animák 2022

Na níže uvedeném odkazu můžete shlédnout nejzdařilejší snímky animovaného filmu z kroužku ANIMÁK/2022. 

https://ulozto.cz/tam/521e501b-027d-48f0-a3f6-e66a4e0e4e6c

Vedoucí kroužku Helena Hantkeová a žáci školní družiny.

Ukaž, co umíš - podruhé

V měsíci březnu se děti ve všech odděleních připravovaly na další pokračování hledání talentů, jak je známe z médií. V každém jsou, ať už skryté nebo již objevené, nějaké vlohy. V čem jsem dobrý? V čem vynikám? A proto UKAŽ, CO UMÍŠ – tentokrát v literárně dramatickém oboru. Šlo o to, aby děti samy v sobě objevily nejen dané schopnosti, ale i odvahu ukázat je ostatním a také poznat a řešit úskalí, která s realizací nápadu souvisí.

Dívky a chlapci z družiny Včelek si vybrali dramatizaci pohádky „Boudo, budko, kdo v tobě přebývá?“ Všichni se chtěli podílet na výrobě kulis a nacvičování této pohádky, proto se rozdělili do dvou skupin. První skupina v Galerii Karla Svolinského zahajovala středeční umělecké odpoledne a skupina druhá ukončovala páteční umělecké odpoledne. Představení se všem povedlo. Viděli jsme skvělé herecké výkony, kostýmy i krásně ručně vyrobené kulisy. Malí herci byli úžasní a my jim za to moc děkujeme. Děti z oddělení Klokanů secvičily vlastní scénku, při které jsme se všichni zasmáli. Nechyběla ani vystoupení hry na klavír, kytaru či příčnou flétnu. Ani oddělení Dráčků nezůstalo pozadu a děti nacvičily dramatizaci pohádky O veliké řepě a vymyslely si i vlastní pohádku Myš, kocour a pejsek. Děvčata předvedla, jak si brousí jazýčky přeříkáváním jazykolamů a chlapci zase zazpívali písničku. V oddělení Žabek se to hemží pěveckými talenty. Zpěváků a zpěvaček bylo víc než dost, ale měli jsme možnost zhlédnout i moderní tance. Máme radost, že se děti svého úkolu zhostily s chutí a radostí, že jsme společně strávili dvě hezká odpoledne v prostorách Galerie Karla Svolinského.

Všechny fotografie naleznete ve Fotogalerii

Vychovatelky ŠD

 

Hrátky s velikonočním zajíčkem ve školní družině

Ve středu 13. dubna uspořádala ŠD další z řady společných akcí. Počasí nám ten den na rozdíl od plískanic předešlých dnů přihrálo den s hřejivým sluncem. A to bylo moc dobře, protože nám svítilo na „Velikonočního zajíčka“. Akce, kterou jsme strávili s dětmi celé odpoledne, se pořádala v areálu školy na čerstvém vzduchu. Velikonoční zajíček připravil pro děti sedm stanovišť: zajíček bystrý, mlsný, zdatný, zručný, šikovný, hbitý a chytrý. U nich si jednotlivá družstva vyzkoušela své schopnosti a dovednosti. Zastávky s hlídkami, kterými musel každý tým projít a splnit úkoly, byly pestré a tematicky velikonoční. Malovala se vajíčka a pletly tatary, měřil se nejdelší zajíčkův skok, děti skládaly puzzle s motivy starých velikonočních pohlednic, učily se zpaměti velikonoční říkadla, přenášely polystyrenová vajíčka na tenisové raketě. Největší oblibu měla stanoviště zručného zajíčka, kde si dívky netradičně malovaly kraslice a chlapci pletli pomlázku z osmi vrbových proutků, a také mlsný zajíček s ochutnávkou zeleniny se zavázanýma očima. Po splnění úkolů si děti za odměnu pochutnaly na velikonočních jednohubkách, které připravily naše paní kuchařky, ale i dobrou čerstvou zeleninou ze zajíčkova bufetu. Všem se společně strávené odpoledne moc líbilo a velmi příjemně uteklo.

Foto naleznete ve fotogalerii.

Vychovatelky ŠD

 

Zápis do školní družiny