Aktuality ŠD

Animák 2022

Na níže uvedeném odkazu můžete shlédnout nejzdařilejší snímky animovaného filmu z kroužku ANIMÁK/2022.

Vedoucí kroužku Helena Hantkeová a žáci školní družiny.

Ukaž, co umíš - podruhé

V měsíci březnu se děti ve všech odděleních připravovaly na další pokračování hledání talentů, jak je známe z médií. V každém jsou, ať už skryté nebo již objevené, nějaké vlohy. V čem jsem dobrý? V čem vynikám? A proto UKAŽ, CO UMÍŠ – tentokrát v literárně dramatickém oboru. Šlo o to, aby děti samy v sobě objevily nejen dané schopnosti, ale i odvahu ukázat je ostatním a také poznat a řešit úskalí, která s realizací nápadu souvisí.

Dívky a chlapci z družiny Včelek si vybrali dramatizaci pohádky „Boudo, budko, kdo v tobě přebývá?“ Všichni se chtěli podílet na výrobě kulis a nacvičování této pohádky, proto se rozdělili do dvou skupin. První skupina v Galerii Karla Svolinského zahajovala středeční umělecké odpoledne a skupina druhá ukončovala páteční umělecké odpoledne. Představení se všem povedlo. Viděli jsme skvělé herecké výkony, kostýmy i krásně ručně vyrobené kulisy. Malí herci byli úžasní a my jim za to moc děkujeme. Děti z oddělení Klokanů secvičily vlastní scénku, při které jsme se všichni zasmáli. Nechyběla ani vystoupení hry na klavír, kytaru či příčnou flétnu. Ani oddělení Dráčků nezůstalo pozadu a děti nacvičily dramatizaci pohádky O veliké řepě a vymyslely si i vlastní pohádku Myš, kocour a pejsek. Děvčata předvedla, jak si brousí jazýčky přeříkáváním jazykolamů a chlapci zase zazpívali písničku. V oddělení Žabek se to hemží pěveckými talenty. Zpěváků a zpěvaček bylo víc než dost, ale měli jsme možnost zhlédnout i moderní tance. Máme radost, že se děti svého úkolu zhostily s chutí a radostí, že jsme společně strávili dvě hezká odpoledne v prostorách Galerie Karla Svolinského.

Všechny fotografie naleznete ve Fotogalerii

Vychovatelky ŠD

Hrátky s velikonočním zajíčkem ve školní družině

Ve středu 13. dubna uspořádala ŠD další z řady společných akcí. Počasí nám ten den na rozdíl od plískanic předešlých dnů přihrálo den s hřejivým sluncem. A to bylo moc dobře, protože nám svítilo na „Velikonočního zajíčka“. Akce, kterou jsme strávili s dětmi celé odpoledne, se pořádala v areálu školy na čerstvém vzduchu. Velikonoční zajíček připravil pro děti sedm stanovišť: zajíček bystrý, mlsný, zdatný, zručný, šikovný, hbitý a chytrý. U nich si jednotlivá družstva vyzkoušela své schopnosti a dovednosti. Zastávky s hlídkami, kterými musel každý tým projít a splnit úkoly, byly pestré a tematicky velikonoční. Malovala se vajíčka a pletly tatary, měřil se nejdelší zajíčkův skok, děti skládaly puzzle s motivy starých velikonočních pohlednic, učily se zpaměti velikonoční říkadla, přenášely polystyrenová vajíčka na tenisové raketě. Největší oblibu měla stanoviště zručného zajíčka, kde si dívky netradičně malovaly kraslice a chlapci pletli pomlázku z osmi vrbových proutků, a také mlsný zajíček s ochutnávkou zeleniny se zavázanýma očima. Po splnění úkolů si děti za odměnu pochutnaly na velikonočních jednohubkách, které připravily naše paní kuchařky, ale i dobrou čerstvou zeleninou ze zajíčkova bufetu. Všem se společně strávené odpoledne moc líbilo a velmi příjemně uteklo.

Foto naleznete ve fotogalerii.

Vychovatelky ŠD

Zápis do školní družiny