Aktuality ŠD

PŘEHLÍDKA HUDEBNÍKŮ A ZPĚVÁKŮ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Děti, které navštěvují Školní družinu se v měsíci březnu poctivě připravovaly na plánovanou společnou akci  všech oddělení- přehlídku hudebníků a zpěváků. Šlo o to, přemoci ostych a trému a ukázat na pódiu, jak kdo dovede zaujmout obecenstvo svým vystoupením pěveckým, nebo hrou na hudební nástroj. V průběhu vyučování obvykle nebývá tolik prostoru na to, aby se všechny děti mohly projevit a ukázat ostatním kamarádům, jaké písně  umějí  zazpívat a jak dokážou zahrát na hudební nástroj, na který se učí hrát  ve svém volném čase. A tak se v pondělí 3.dubna nesl prostorami galerie K. Svolinského dětský zpěv i melodie  zahrané třeba na klavír nebo flétnu. Dětem se vystoupení líbila a jednotlivé účinkující odměnily zaslouženým potleskem Ten největší potlesk sklidili Johana Kaslová z 2.B a Ondra Vojtovič z 2.A. Všem vystupujícím dětem patří poděkování za to, že se podílely na příjemně stráveném odpoledni a také veliká pochvala za krásné výkony.

I. Myslikovjanová

PUTOVÁNÍ ZA VELIKONOČNÍM ZAJÍČKEM

Na středu 12.dubna, poslední den před velikonočními prázdninami paní vychovatelky připravily pro děti  Školní družiny zábavné odpoledne s velikonoční tématikou, jehož součástí bylo hledání zajíčkova velikonočního pokladu. Na akci se děti ve všech odděleních důkladně připravovaly a v průběhu předchozích čtyř týdnů se zajímaly o období, které předchází samotným Velikonocům. Získané vědomosti zúročily například při skládání zaječího velikonočního slovního puzzle, při řešení testu v „zaječí škole“, vyzkoušely si „zaječí trenažér“, přenášení vajec do hnízda, hledaly poslepu cestu do zaječí nory, ochutnávaly „zaječí svačinku“ se zavázanýma očima a hádaly, který druh zeleniny nebo ovoce jim velikonoční zajíček přichystal, dny pašijového týdne sestavovaly na stanovišti nazvaném Zajíčkův velikonoční kalendář. Stanovišť bylo celkem 8 a na každém vysvětlovali úkoly žáci 8. třídy. Splněním úkolu děti získaly  dílek velikonočního zajíčka. Po seskládání všech 8 dílků objevily mapku, na které bylo vyznačeno místo, kde mají hledat zajíčkův velikonoční poklad. Pro každého zde byla připravena nadílka sladkostí. Dětem se program moc líbil a jejich spokojené tváře  byly známkou, že čas, vynaložený na přípravu této akce nebyl zbytečný. Poděkování patří i Mgr. M. Skýpalové a žákům 8. třídy, kteří nám pomohli s organizací a také rodičům za přípravu balíčků pro děti.

I.Myslikovjanová

Výchovný animační program ve školní družině v rámci projektu Ovoce a zelenina do škol

Ve středu 22.3.2017 se děti školní družiny sešly v galerii K. Svolinského, kde na ně čekal pan Citrón se svým kamarádem- moderátorem. Od nich se děti zábavnou formou dozvěděly, jak nám ovoce a zelenina pomáhají upevňovat naše zdraví, jaké vitamíny obsahují a při jakých zdravotních potížích mohou pomáhat. Že si děti zapamatovaly spoustu informací, bylo vidět na konci programu, kdy děti dostávaly otázky a za správnou odpověď dostaly malou odměnu a téměř nikdo neodcházel s prázdnou. Dětem se program moc líbil a těší se, až noví kamarádi ze společnosti Ovocentrum s.r.o.  Valašské Meziříčí mezi ně zase někdy zavítají.

Ivana Myslikovjanová

Malé divadelní představení

Měsíc červen probíhal ve všech odděleních školní družiny mimo jiné i v pohádkovém duchu. Pohádky se nejen četly, ale také dramatizovaly. Děti si vybraly některé pohádky,naučily se určené role, vyrobily kulisy a kostýmy.  Ve středu 29. června se konalo malé divadelní představení pro žáky 1-5.třídy. Malí herci svým kamarádům postupně předvedli pohádky Chalupa  roubenka, O koblížkovi, Kohoutek a slepička, Dvanáct měsíčků, O veliké řepě. Obecenstvo odměnilo malé herce potleskem. Všichni si za své herecké výkony zaslouží obrovskou pochvalu. Moc děkujeme za příjemně strávené dopoledne.

Stašicová Andrea