Cesta na severní a jižní pól

Letos nás zima nenechala na sebe dlouho čekat. Tak jsme si s dětmi ze třídy Motýlků povídali o zimě a o všem co k ní patří nejen u nás, ale i na severním a jižním pólu. Děti se dozvěděly spoustu nových informací o tamních zvířatech, počasí, krajině, lidech, pozici na mapě i glóbusu. Pomohla nám i píseň J. Nohavici – Grónská písnička, kterou se celou naučily. Společně jsme na konci týdne podnikli polární expedici na našem létajícím koberci.

Také děti mohly kreslit, stříhat, lepit. Z namalovaných nožiček prstovými barvami vznikli krásní tučňáčci na nástěnku. Z obkreslených nožiček, které si děti pak dozdobily, vznikla koláž Jižního pólu, kterou jsme poslali do soutěže a možná vyhrajeme papučky pro celou třídu. Tak nám držte palce.

Mgr. Aranka Barešová

Zimní výlet

V pátek 11. ledna se vypravily děti ze třídy Ptáčat na celodenní zimní výlet po Kunčicích. Před školkou na ně čekal dopis od skřítků Sněhulky a Ledánka, kteří připravili pro děti na cestu těžké úkoly. Musely správně mířit při hodu na cíl, vydržet skákat na dlouhou vzdálenost a skákat zimního panáka na sněhu. Děti si vyzkoušely svou odvahu při rychlé jízdě z kopce na lopatkách a svou šikovnost při předvádění zimních sportů.  Za splnění všech úkolů a vyluštění indicií čekal na děti poklad.

Šárka Fialová, Věra Kahánková, Naďa Svobodová

Štědrý den ve školce

Na tento den se děti moc těšily, přišly nastrojené a s velkým očekáváním. Aby jim čekání na Ježíška rychleji uběhlo, dopoledne shlédly na Huťařství  filmovou pohádku Happy Feet. Po příchodu do školky na děti čekaly slavnostně prostřené stoly a hlavně to nejdůležitější – dárky od Ježíška. Pak už probíhal slavnostní oběd se zvyky, zpěv koled, povídání o Vánocích a rozbalování dárků. Každý si tam něco svého našel. Dárky pod stromečkem našli ve třídě Ptáčat i rodiče, protože děti jim vyrobily originální baňku na stromeček s otiskem vlastní ručičky, dotvořené jako sněhuláci. Odpoledne se děti pochlubily s dárky svým rodičům a pozvali je na malé občerstvení.

Věra Kahánková, Naďa Svobodová, Šárka Fialová

Předvánoční koncert

Na letošní předvánoční koncert v kostele sv. Maří Magdalény  si děti z Dolňánku připravily pásmo valašských koled a písní z oblasti Frenštátska  „Zdobíme stromeček“.  18 dětí předvedlo nádherné vystoupení v dobovém oblečení, stromeček zdobily vlastnoručně vyrobenými ozdobami.

Věra Kahánková, Naďa Svobodová, Šárka Fialová