Setkání s důchodci

V úterý 24. dubna zatančil Dolňánek na Huťařství našim „dříve narozeným“ své pásmo „Vařila sem trnku“. 18 dětí si poradilo i s menším prostorem a nejedné babičce i dědečkovi se zaleskla v oku slza. Děti tak měly perfektní zkoušku na veřejnosti před festivalem v Proskovicích a Mateřinkou v Nymburce.

Zápis do 1. třídy ZŠ

Letos se nenašel nikdo, kdo by se k zápisu do 1. třídy netěšil. Děti si poradily bez větších problémů s úkoly připravenými budoucí paní učitelkou a tak se mohlo druhý den slavit. Ale přišlo psaní od skřítků Školkovníčků a muselo se jít prověřovat budoucí školáky i v přírodě. S ostatními kamarády ze třídy Ptáčat předškoláci plnili v lomu spoustu úkolů a konci cesty museli poskládat pomocí indicií slovo. Byla to „AKTOVKA“, ukrytá v lese plná překvapení. Srdíčko na krk s nápisem „BUDU ŠKOLÁKEM“ a sladkosti pro všechny děti. Navíc děti čekalo překvapení, ale to až ve školce v mrazničce. Byly to nanukové dorty, které nikdo neodmítl.

Naďa Svobodová, Věra Kahánková

Aprílový rej v maskách ve školce školní

I když čas karnevalů je již dávno za námi, nikdy není pozdě se sejít s dětmi, rodiči a jinými dospěláky a pořádně si zařádit.

6. dubna se tak uskutečnil v tělocvičně „Aprílový rej v maskách“ pro hravé lidi od 0-99 let. Ve vyzdobené tělocvičně si s dětmi za účasti vedení Leny Frejové a její agentury bavili všichni. O bohatý rautový stůl se postarali rodiče, děti pro ně na oplátku připravily krásně zdobené jednohubky.

Velikonoce ve třídě Ptáčat MŠ školní

Letošní Velikonoce v naší třídě byly opět velmi pracovní. Společně s dětmi jsme pekly kačenky a kuřátka z perníku, děti výtvarně zdobily bílou slepičku prstovými barvami pro velikonoční výzdobu domů, dekorativně ve skupinkách vyráběly „obří kraslici“. Každý den si barevným oblečením připomínaly význam svátečního týdne, zahrály si i pohybové hry s míčem.