Karneval s kouzelnicí Radanou

V pátek 15. března 2019 se v tělocvičně naší ZŠ K. Svolinského kouzlilo, soutěžilo a tancovalo. Mateřská škola školní tam totiž pořádala společnou akci dětí a rodičů s názvem „Pohádkový karneval s kouzelnicí Radanou“. Tělocvična byla vyzdobená, balónky nafoukané, bohatý raut vypadal lákavě, pitný režim zajištěn. Kolem 15. hodiny odpoledne se začaly děti přestrojovat do pohádkových postav. Bylo úžasné pozorovat, jak tento karneval pojali dospěláci. Ti nejvíc kreativní oblékli do kostýmů celou rodinu. Přišla rodina Rumcajsova, rodina Ferdy Mravence i s beruškou a jejími dětmi, rodina Mimoňů, Padouchů, přišly princezny, víly, usměvaví kuchaříci, rytíři, létající spidermani, kovbojové atd. Kam se člověk podíval, všude narazil na pohádkovou postavu. Ani personál nestál stranou. Tři klauni, čarodějka, lesní muž a Bořek stavitel byli taktéž ozdobou tohoto karnevalu.

Skutečnou hvězdou celé akce však byla kouzelnice Radana. V princeznovských šatech a se svým pomocníkem Šášou nejdříve nám všem zakouzlila a pak nás provázela téměř dvouhodinovým programem. Bavili se a zapojili všichni. Někteří se i zapotili, a to když při jedné ze soutěží nosili rodiče na zádech najednou i dvě děti. Během celého karnevalu panovala skvělá nálada, a tak za rok………………

„Haló pane karnevale, račte dále, račte dále. Elce pelce do pekelce, rolničky a kotrmelce. Máme všechno na míru, z krepového papíru.

za MŠ Naďa Svobodová

Foto Věra Kahánková

Příbor

V pondělí 4. února navštívily nejstarší děti z MŠ školní již podruhé Muzeum Sigmunda Freuda v Příboře.  Interaktivní hodina s názvem „ HRAČKY A HRY V MINULOSTI, ANEB JAK SE TLUČOU ŠPAČCI“ opět děti zaujala. Nadšeně sledovaly ukázky dávných hraček, mohly si samy i některé vyzkoušet – točení káči, práskání bičem, hru na hřeben, hru s fazolemi i hliněnými kuličkami, s cínovými vojáčky i střelbu s prakem. A teď už se všichni těšíme na jaro, abychom si společně některé hračky zkusili vyrobit – loďku z kůry, panenku z trávy, píšťalku z vrby a jiné.

za MŠ školní Naďa Svobodová

Cesta na severní a jižní pól

Letos nás zima nenechala na sebe dlouho čekat. Tak jsme si s dětmi ze třídy Motýlků povídali o zimě a o všem co k ní patří nejen u nás, ale i na severním a jižním pólu. Děti se dozvěděly spoustu nových informací o tamních zvířatech, počasí, krajině, lidech, pozici na mapě i glóbusu. Pomohla nám i píseň J. Nohavici – Grónská písnička, kterou se celou naučily. Společně jsme na konci týdne podnikli polární expedici na našem létajícím koberci.

Také děti mohly kreslit, stříhat, lepit. Z namalovaných nožiček prstovými barvami vznikli krásní tučňáčci na nástěnku. Z obkreslených nožiček, které si děti pak dozdobily, vznikla koláž Jižního pólu, kterou jsme poslali do soutěže a možná vyhrajeme papučky pro celou třídu. Tak nám držte palce.

Mgr. Aranka Barešová

Zimní výlet

V pátek 11. ledna se vypravily děti ze třídy Ptáčat na celodenní zimní výlet po Kunčicích. Před školkou na ně čekal dopis od skřítků Sněhulky a Ledánka, kteří připravili pro děti na cestu těžké úkoly. Musely správně mířit při hodu na cíl, vydržet skákat na dlouhou vzdálenost a skákat zimního panáka na sněhu. Děti si vyzkoušely svou odvahu při rychlé jízdě z kopce na lopatkách a svou šikovnost při předvádění zimních sportů.  Za splnění všech úkolů a vyluštění indicií čekal na děti poklad.

Šárka Fialová, Věra Kahánková, Naďa Svobodová