Motýlci v Bublince

Zrovna ve školce probíráme téma ,,Raketou do vesmíru“ a  máme delší dobu naplánovaný výlet do Bublinky. Co takhle to spojit a ,,zaletět“ si na dětskou planetu ,,Bublinka“? Dětem se to jeví jako dobrý nápad, tak proč ne? Jako raketa nám posloužil vlak. Jenže, co s námi dospělými, na dětské planetě přece nemáme co dělat… Naštěstí jsme pro ně měly řízky, pitíčka a  kapsičku, tak nás tedy vzaly s sebou. Tímto děkujeme Hospůdce na kopečku za krásně připravený a výborný oběd.

Mgr. Aranka Barešová

Motýlci v Liščím mlýně 2019

Kam na velký výlet? Na osvědčený Liščí mlýn. A opět nás nezklamal, o zábavu bylo dobře postaráno. A nejen o zábavu, ale také o oběd a hlavně nám vyšlo krásné počasí, což už předurčuje povedený výlet.

Na Liščím mlýně máte zaručeno, že se o indiánech dozvíte vše, co potřebujete, osaháte si to, co Vás zaujme a  vyzkoušíte si, na co máte odvahu. Od indiánských her, přes jízdu na koni po lukostřelbu. Na památku si pak odvezete kromě spousty zážitků také indiánský předmět na památku.

No zeptejte se dětí, ty byly nadšené.

Mgr. Aranka Barešová

Týden splněných přání

Svátku dětí jsme letos ve třídě Ptáčat věnovali celý týden, byl to vlastně týden dětských splněných přání. Hned v pondělí si děti společně upekly čokoládový dort, na kterém si po obědě pochutnaly. Středeční dopoledne jsme vyplnili zábavnými soutěžemi a hrami, vyzkoušeli jsme obří Člověče, nezlob se a paní učitelka dětem ukázala zajímavé pokusy, téměř na hranici kouzel. Čtvrtek byl nazván Pyžamovým dnem, a tak se i stalo. Děti i paní učitelky byly celý den v pyžamech, v nich si všichni hráli, tančili a dováděli. Samozřejmostí bylo ten den odpolední „nespaní“. V pátek už nás čekal velký celodenní výlet do zámku Kunín, kde byl pro děti připraven bohatý program ze světa loutek, pohádek a princezen. Po obědě v Kopřivnici jsme navštívili Technické muzeum, kde jsme si prohlédli stará auta. Všechna dětská přání byla splněna a jako překvapení si odnesly domů sluníčkovou medaili.

Šárka Fialová, Věra Kahánková

Dolňánek v Dřevěném městečku

V úterý 28. května jely děti z Dolňánku na celodenní výlet do Skanzenu v Rožnově p.R. – do Dřevěného městečka. Prohlédli jsme si všechny staré domy, jejich vybavení, povídali jsme si o tom, jak lidé žili v dřívějších dobách.

Šárka Fialová, Věra Kahánková