O mateřské škole

Co všechno bude potřebovat Vaše dítě do MŠ?

Papučky (cuklíky jsou zakázány z bezpečnostních důvodů), pohodlné převlečení na hraní ve třídě, na pobyt venku, starší boty (máme ve školce odrážedla, na kterých si děti obyčejně zničí špičky bot), převlečení na školní zahradu (aby si děti mohly hrát i v pískovišti), pyžamko (pokud bude ve školce spávat).

Podrobné informace o chodu mateřské školy se dozvíte na schůzce, která se bude konat ve středu 6. září v 15 hodin v obou mateřských školách.

Pokud Vaše dítě v pondělí do MŠ nenastoupí, prosím, informujte o tom svou školku.

Těšíme se na vás.

Od 1. 1. 2009 slučuje mateřskou školu s výdejnou stravy. Mateřská škola je od roku 2010 třítřídní s výdejnou stravy. Ve školce bylo 76 dětí.

Od 1. 9. 2012 byla znovu otevřena budova MŠ „Dolní“ č. p. 316 a kapacita byla navýšena na 112 dětí ve čtyřech odděleních. Školce byla udělena výjimka z počtu dětí.

Třída Motýlků je zaměřena na ekologickou výchovu, dramatickou výchovu, spolupráci s místní organizací Ochránců přírody, samostatnost a přípravu dětí k úspěšnému nástupu školní docházky.

Třída Ptáčat je zaměřena na hudbu, tanec, folklór a estetickou výchovu, samostatnost a přípravu dětí k úspěšnému nástupu školní docházky.

Třída Sluníček je zaměřena na estetické cítění, výtvarnou a hudební výchovu, hru na flétnu, dramatiku, environmentální výchovu, přípravu dětí k úspěšnému nástupu školní docházky.

Ve třídě Kuřátek jsou nejmladší děti ve věkové skupině 2 – 4 let.