O mateřské škole

Prázdninový provoz v MŠ v Kunčicích p. O.

Vážení rodiče,

po projednání se zřizovatelem školy a ředitelem školy, z provozních důvodů (dokončovaní přístavby základní školy) bude podle Vyhlášky 14/2005 § 3 odst. 1, omezen provoz mateřských škol v měsíci červenci a srpnu takto:

•        od 1. července 2019 do 26. července 2019 bude pro obě MŠ provoz v mateřské škole dolní 316
  •        od 29. července 2019 do 30. srpna 2019 budou obě MŠ uzavřeny.

Žádáme všechny rodiče, kteří budou mít zájem umístit své dítě do mateřské školy v měsíci červenci, aby zájem nahlásili u učitelek na třídě nejpozději do 31. 5. 2019.

Provoz v obou mateřských školách bude zahájen v pondělí 2.9.2019.

Náhradní možnost umístění Vašich dětí do zařízení v měsíci srpnu:

Jandovo stromořadí 1421                           Dagmar Procházková

Frenštát pod Radhoštěm                            +420 777 668 808

PSČ  744 01

Provoz v obou mateřských školách bude zahájen v pondělí 2.9.2019.

Co všechno bude potřebovat Vaše dítě do MŠ?

Papučky (cuklíky jsou zakázány z bezpečnostních důvodů), pohodlné převlečení na hraní ve třídě, na pobyt venku, starší boty (máme ve školce odrážedla, na kterých si děti obyčejně zničí špičky bot), převlečení na školní zahradu (aby si děti mohly hrát i v pískovišti), pyžamko (pokud bude ve školce spávat).

Podrobné informace o chodu mateřské školy se dozvíte na schůzce, která se bude konat ve středu 6. září v 15 hodin v obou mateřských školách.

Pokud Vaše dítě v pondělí do MŠ nenastoupí, prosím, informujte o tom svou školku.

Těšíme se na vás.

Od 1. 1. 2009 slučuje mateřskou školu s výdejnou stravy. Mateřská škola je od roku 2010 třítřídní s výdejnou stravy. Ve školce bylo 76 dětí.

Od 1. 9. 2012 byla znovu otevřena budova MŠ „Dolní“ č. p. 316 a kapacita byla navýšena na 112 dětí ve čtyřech odděleních. Školce byla udělena výjimka z počtu dětí.

Třída Motýlků je zaměřena na ekologickou výchovu, dramatickou výchovu, spolupráci s místní organizací Ochránců přírody, samostatnost a přípravu dětí k úspěšnému nástupu školní docházky.

Třída Ptáčat je zaměřena na hudbu, tanec, folklór a estetickou výchovu, samostatnost a přípravu dětí k úspěšnému nástupu školní docházky.

Třída Sluníček je zaměřena na estetické cítění, výtvarnou a hudební výchovu, hru na flétnu, dramatiku, environmentální výchovu, přípravu dětí k úspěšnému nástupu školní docházky.

Ve třídě Kuřátek jsou nejmladší děti ve věkové skupině 2 – 4 let.