Úvod > Školní družina > Aktuality ŠD > Ukaž, co umíš... literárně-dramatický projev

Ukaž, co umíš... literárně-dramatický projev

Dne 1. června se všechna oddělení školní družiny opět sešla v Galerii Karla Svolinského. V letošním školním roce si děti naposledy připravily a navzájem předvedly, co dokážou, co umí, v oblíbené aktivitě „Ukaž, co umíš…“, tentokráte v literárně-dramatickém projevu. Viděli a slyšeli jsme dramatizace několika pohádek, např. poučnou a vtipnou pohádku ve verších O kohoutkovi a slepičce od družiny Dráčků, zpívanou pohádku o pomoci a lásce O Karkulce od Včelek, i zcela současnou Moderní Karkulku, která jezdí na skateboardu a nese babičce „ajfon a radegast k svátku“, od nejstarších Klokanů. Žabky nám zarecitovaly Básničky o spolužácích.

Pobavili jsme se vyslechnutím několika vtipů, básní a hádanek. Zajímavostí byly pantomimické hádanky. Programem provázelo trio slečen moderátorek. Věříme, že vystoupit přede všemi kamarády není jednoduché a vyžaduje to pro většinu lidí velkou míru odvahy a soustředění. Obecenstvo bylo tentokrát nezvykle ztichlé. Plně se soustředilo na pomyslné pódium. Ani nedutalo, aby mu nic neušlo. Každý chtěl vidět, co se děje a co se říká. A to je největší odměnou pro všechny, kdo se nebáli ukázat nám, co umí, co dovedou.

Na webových stránkách školy v sekci fotogalerie školní družiny můžete zhlédnout některé fotografie a videozáznamy z vystoupení. Přejeme vám pěknou podívanou.