Úvod > Školní družina > Aktuality ŠD > Dobrodružná cesta s překvapením

Dobrodružná cesta s překvapením

Dobrodružná cesta s překvapením byla poslední akcí letošního školního roku ve školní družině. Cestu nám připravila paní Hanka Káňová z kroužku „Orienťáku“. Děti musely vyčíst trasu terénem z barevné mapky. Některé se takto vůbec poprvé seznamovaly se způsobem zaznamenávání mapových značek a s orientací v krajině s jejich pomocí. To se může každému v životě hodit. Vychovatelky neměly dětem pomáhat, ale umožnit jim samostatný postup, kterému předcházely spolupráce a hlasité porady.

V průběhu trasy děti narazily na několik stanovišť. Zde si musely, podle pravidel orientačního běhu, „cvaknout dírku“ tj. mechanicky prorazit kontrolu u lampionku do příslušné kolonky a ve správném pořadí na kartičce. Na stanovišti pak plnily stanovený úkol a pokračovaly dále. Stalo-li se během putování, že děti sešly z trasy, varoval je smutný „smajlík“, který bloudění včas ukončil. Cesta děti nakonec dovedla k hospůdce Na kopečku, kde bylo přichystáno překvapení s úžasnými dobrotami!

Do školní družiny jsme se všichni vrátili vydovádění a sytí. Celo-odpolední program byl nabitý zábavou i poučením. Užili si jej jak děti, tak dospělí. Všem moc děkujeme a těšíme se na akce v dalším školním roce. Fotografie naleznete na internetových stránkách školy v sekci FOTOGALERIE ŠD.

Hezké prázdniny, děti!