Úvod > Školní družina > Aktuality ŠD > Masopust ve školní družině

Masopust ve školní družině

Pro nepřízeň počasí se tentokrát masopustní dovádění konalo ve školní tělocvičně. Venku bylo sychravo a deštivo, ale nám bylo teplo a veselo. Kdo má rád taškařice, přišel si na své. Všechny děti a vychovatelky se přestrojily do masek, které si předem vyrobily ve školní družině nebo donesly z domova. Tak se tu shromáždily ovečky, kozy, prasátka, přišli pastevci, děvečky i smrťák a další.

Po převzetí „práva veselit se“ od paní ředitelky se děti bavily hrami a tancem. K tomu jim hrála reprodukovaná hudba, např. oblíbený „Vysoký jalovec“ a jiné lidové písně z Čech a Moravy a Šum svistu. Děti v tělocvičně přeskakovaly nebo se vozily na koni, honily zdivočelého medvěda, skládaly puzzle, lovily prutem koblížky. Postupně se v družstvech pouštěly do hledání úkolů a luštění tajenky, vedeny šipkami umístěnými po škole. Protože bylo dovoleno mocně hulákat a rachotit rozličnými hudebními nástroji, užily si to náramně a z plných plic.

Cestou se zastavily v ředitelně, kde si pomlsaly na sladkém předkrmu. Hlavní masopustní chod, nugátový koblížek, nám osobně přinesli zástupci obecního úřadu. Sám pan starosta je prý pekl. Uvěřili jsme mu a všechno poctivě snědli. Pan starosta si za odměnu zatancoval s naším medvědem. Potěšilo nás při loučení prohlášení pana starosty, že se asi příští rok do školní družiny přihlásí. Přišli i rodiče některých dětí a také si s některými zatancovali. Bylo to hezké a zábavné odpoledne. Právo pak Král masopustu vrátil s ujištěním, že si jej příští rok opět vyzvedneme.

Fotografie k masopustu najdete na stránkách školy v oddělení Fotogalerie ŠD.