Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Jak jsme zvládli adaptaci

Jak jsme zvládli adaptaci

V letošním školním roce 2023/24 nastoupilo do třídy Kuřátek celkem 22 dětí, z toho šlo poprvé do mateřské školy 18 dětí, 4 děti již naši třídu navštěvovaly před prázdninami.

Nově příchozí děti si první měsíc velmi postupně a individuálně zvykaly na nové prostředí, kamarády, paní učitelky a tetu chůvu. Již od prvního dne procvičujeme s našimi nejmenšími pravidla stolování, hygienické návyky a další samoobslužné činnosti, také pravidla bezpečného chování. Naši nejmenší objevovali nové hračky, a protože nám počasí přálo, téměř každý den jsme si užívali pobyt na školní zahradě, kde mohou děti využívat pískoviště, klouzačku, houpačku, odrážela atd. Zvládli jsme také první putování za zvířátky, které se dětem moc líbilo. Z bezprostřední blízkosti jsme pozorovali ovečky, kravičky, motýlky a ptáčky. Učíme se chůzi ve dvojicích, abychom se již brzy mohli vydat ještě dále.

Samozřejmě se u některých dětí objevují ráno slzičky, ale všichni se snažíme, aby byl pobyt v naší mateřské škole pro děti co nejvíce příjemný, zábavný a děti se za námi všemi každý den těšily.