Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Aktuality ZŠ

Minifotbal

Nadšení a sportovní duch zaplavily hřiště ve Frýdlantu nad Ostravicí, když se konalo okrskové kolo turnaje v minifotbalu. Dne 30. dubna pro žáky 1. až 3. tříd, a o pár dní později, 3. května, přišla řada na žáky 4. až 5. tříd.

Autor: Petra Švrčková Publikováno 10. 5. 2024 10:11

Třeťáci a 5.B v Divadle loutek - Dášeňka

Ostravské Divadlo loutek je známé vynikající uměleckou úrovní divadelních představení pro děti a koupit si vstupné na některé z nich se podaří jen s velkou dávkou štěstí nebo s dostatečným časovým předstihem.

Autor: Leona Píchová, Andrea Stašicová Publikováno 10. 5. 2024 10:05

Čtenářská soutěž 2024 - Čtyřlístek

Autor: Eva Halatová Publikováno 10. 5. 2024 9:57

Třeťáci v knihovně

Je pravda, že ne všechny děti rády a pravidelně čtou, mnohé z nich berou čtení jako školní povinnost. I přesto se třeťáci při pravidelných prezentacích rádi pochlubí knihou, kterou přečetli, a výstavky jejich čtenářských deníků patří k oblíbeným náplním hodin čtení.

Autor: Leona Píchová Publikováno 3. 5. 2024 13:24

Badatelský úkol – Kolik váží aktovka?

Žáci šestého ročníku si vymysleli badatelkou otázku „Kolik váží aktovka?“. Třída se rozdělila do tří skupin, každá skupina se shodla na své hypotéze neboli domněnce. Nyní je potřeba domněnky vyvrátit nebo potvrdit, promyslet způsob ověření, připravit pomůcky a provést měření.

Autor: Blanka Zemánková Publikováno 30. 4. 2024 9:40

Okresní kolo biologické olympiády

V pondělí 22. dubna proběhlo okresní kolo biologické olympiády ve Frýdku-Místku. Naši školu reprezentovala Kateřina Hrubišová z 6. třídy. Společně s dětmi z celého okresu odpovídala na otázky v testu, poznávala rostliny a živočichy a mikroskopovala.

Autor: Blanka Zemánková Publikováno 30. 4. 2024 7:28

Beseda s pamětníkem

Ve čtvrtek 18. 4. do naší školy zavítal pan Leo Žídek, pamětník komunistických represí z 50. let minulého století.

Autor: Denisa Magdoňová Publikováno 29. 4. 2024 7:16

Výsledková listina výtvarné soutěže 2024

Autor: Eva Halatová Publikováno 29. 4. 2024 7:12

DLO – Ronja, dcera loupežníka

Do repertoáru Divadla loutek Ostrava již několik let patří velmi úspěšné představení Ronja, dcera loupežníka nastudované na motivy slavné knihy A. Lindgrenové.

Autor: Hana Kubešová Publikováno 25. 4. 2024 8:57

Minikopaná

V pátek 19. 4. se vybraní žáci 2. stupně zúčastnili okrskového kola v kopané, které proběhlo na umělé trávě ve sportovním areálu ZŠ TGM Frýdlant nad Ostravicí.

Autor: Lenka Golová Publikováno 22. 4. 2024 18:11