Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Pěvecká soutěž Loutnička 2024

Pěvecká soutěž Loutnička 2024

V úterý 5. 3. proběhlo v naší škole tradiční školní kolo pěvecké soutěže Loutnička.

Žáci soutěžili ve zpěvu písní dle svého výběru bez hudebního doprovodu, případně se svým vlastním doprovodem. Celá soutěž  probíhala v galerii školy. Soutěžící, kteří byli zároveň vítězi třídních kol, byli rozdělení do čtyř kategorií. Po úvodním rozezpívání začali soutěžně zpívat ti nejmenší – prvňáčci. Postupně se věk žáků zvyšoval, závěr patřil zpěvákům z druhého stupně. Mezi nejvíce zpívané písně patřila píseň Beskyde, Beskyde. Všichni zpěváci, často i přes svou trému, podali krásný výkon. Nově byla zařazena kategorie autorská, kdy žáci zpívali své vlastní písně. Zde se podařilo sourozencům Kulhánkovým, Jakubovi a Johance, všechny úžasně překvapit. Nádherným závěrečným vystoupením bylo duo Kristýny Blažkové a Sáry Zátopkové z 5.A, kdy si děvčata svou píseň doprovodila vlastním klavírním doprovodem. Celkové výsledky vypadají takto:

I. kategorie:

1. Jiří Kocián, 1.A
  2. Tereza Novotná, 1. A
  3. Barbora Šilbachová, 1.A

II. kategorie:

1. Lucie Blažková, 2.B
  2. Daniel Mills, 3.A
  3. Veronika Kostelecká, 2.B

III. kategorie:

1. Kristýna Blažková, 5.A
  2. Václav Majerek, 4.A
  3. Sára Zátopková, 5.A

IV. kategorie:

1. Kristýna Cochlarová, 6.A
  2. Marta Slováková, 7.A
  3. Marie Melicherová, 7.A

Vítězové z 1. stupně postupují do dalšího kola Loutničky ve Frýdlantě nad Ostravicí.