Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Vánoční čas ve třídě Motýlků

Vánoční čas ve třídě Motýlků

Na poslední školkový den v roce 2022 jsme se s dětmi nemohli dočkat! Celý prosinec jsme si povídali o vánočním čase, seznamovali se s příběhem narození Ježíška a poznávali symboly Vánoc všemi smysly. Vyzkoušeli jsme si lidové tradice, naučili se spoustu koled i básní a vyrobili mnoho pozorností pro své rodiče, blízké i kamarády. Každý den jsme odtajnili jedno z překvapení, které nás čekalo v Adventním kalendáři.

A pak, 22. 12., přišel námi dlouho očekávaný den!

Děti dorazily do školky nastrojené v překrásných šatech (za což velmi děkujeme všem rodičům) a vydaly se spolu s námi do Galerie, kde pro ně bylo připravené překvapení v podobě promítacího plátna a pohádky. V tomto čase nelenila naše paní kuchařka, která překrásně vyzdobila třídu a nachystala slavnostní tabule (za což jí ještě jednou moc děkujeme).

To, co následovalo, se dá jen stěží slovy popsat. Zatajený dech vystřídala rozzářená očka. Užily jsme si s dětmi opravdu kouzelné chvíle, ve kterých jsme si více než jindy všichni uvědomili, jak je nám spolu dobře! Stromeček zasypaný dárky už byla jen třešnička na dortu.

Děkujeme, Ježíšku!