Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Puntíky u Kuřátek

Puntíky u Kuřátek

Puntíkovaný den u Kuřátek vypadal v plném pracovním nasazení vlastně jako každý jiný den, jen jsme s dětmi všude pracovali s puntíky.

Sešli jsme se už ráno v puntíkovaném oblečení. Dopoledne jsme si rozdělili na několik částí a koutků. Nejdříve jsme začali rozcvičkou s barevnými kruhy. Zařadili jsme do programu pohybové hry, vyhledávali jsme v herně všechny kulaté hračky a puntíkované předměty. V matematickém koutku jsme porovnávali kruhy od nejmenších po největší, počítali jsme si puntíky na svých šatičkách a kalhotách. Ve výtvarné činnosti si děti ozdobily kolečky velikonoční papírová vajíčka a červenými puntíky i jarní květináče s rostlinkami.

Zjistili jsme, že s veselými puntíky lze procvičit matematiku, výtvarnou i tělesnou výchovu. Také pohádka před spaním byla o sluníčku sedmitečném.

Do Puntíkovaného dne se také zapojily děti z prvních tříd naší ZŠ. Tímto jim a paním učitelkám děkujeme a doufáme, že byl pro ně stejně zábavný, jako pro nás.