Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Ptáčata za objektivem

Ptáčata za objektivem

Ve třídě Ptáčat začala první část projektu „Ptáčata za objektivem“. Ten spočívá ve fotodokumentaci ročních období. Děti budou fotit přírodu a následně budeme s fotografiemi dále pracovat a poté porovnávat změny, které se během ročních období udály.

Před podzimními prázdninami jsme využili pěkného počasí a barevného podzimu a vydali se do terénu fotit krásy přírody. Děti byly rozděleny do několika skupin, z nichž každá byla vybavena zařízením s fotoaparátem. Procházeli jsme se po okolí školy a bylo jen na dětech, co pěkného si vyfotí. Tím, že podzim disponuje nádhernými barvami, měly děti inspiraci na každém kroku. Vznikly moc pěkné fotografie krajiny, kamarádů a přírodnin.

Abychom přírodu nepozorovali jen přes objektiv, vydali jsme se další den na vycházku s pozorovacími archy. Děti měly za úkol najít co nejvíce podzimních prvků, které byly na archu znázorněny. Strávili jsme tak pěkné dopoledne na čerstvém vzduchu a objektiv tentokrát vyměnili za lupu. Nakonec si děti ještě postavily domečky z přírodnin.

Ve středu jsme si udělali promítání vyhotovených fotografií a poté s nimi dále pracovali. Děti pracovaly opět ve skupinách a ze svých fotek si vytvořily fotokoláže, které si krásně ozdobily barevnými podzimními listy. Děti byly opravdu šikovné, což se promítlo do velmi vydařených fotografií. Už se těšíme, co dalšího společně vytvoříme a zažijeme.