Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Masopust u Sluníček

Masopust u Sluníček

V minulém týdnu jsme si v naší třídě udělali masopustní veselí. Povídali jsme si o tom, co to vlastně masopust je, jestli už někdo z nás na vlastní oči masopust zhlédl, jaké masky v průvodu vystupují, co symbolizují, a také jsme si řekli, co se při takové veselici podává za jídlo a pití. Masky jsme si samozřejmě vyrobili a naše Sluníčka se rázem proměnila v medvědy, koníky, kočky a nechyběla ani promenáda. Koláčky a jitrnice jsme zhotovili z papíru a vystavili v šatně. A protože nám po dobře odvedené práci vyhládlo, nezaháleli jsme a vyrazili jsme autobusem (někteří poprvé v životě) do školní kuchyňky, kde jsme si za asistence slečny cukrářky Miroslavy Káňové upekli masopustní koblížky. Práce to byla náročná, někdy nám i troška trpělivosti chyběla, ale nakonec se nám vše povedlo a koblížky byly výborné. Posilněni dobrotami jsme vyrazili pěší chůzí ze ZŠ k nám do dolní školky. Cestou zpět jsme pozorovali zimní krajinu, zpívali písničky a v dobré náladě jsme dorazili na oběd. Takové dobrodružství se nám moc líbilo!
Chtěli bychom poděkovat Mirce Káňové, paní Miroslavě Zajacové a naší ZŠ za pronájem kuchyně.

Za třídu Sluníček paní učitelky Tereza Matúšková a Hanka Káňová