Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Listopad u Sluníček

Listopad u Sluníček

V listopadu jsme s našimi dětmi v MŠ dolní měli spoustu práce. Vše začalo pečením dýňových muffinů, kdy jsme si společně zahráli na cukráře, poznávali jsme nové chutě a vůně, vážili jsme mouku, míchali těsto a nakonec jsme naše povedené dobroty s chutí snědli. Ve třídě také probíhaly 4 oslavy narozenin, děti donesly bonbonky a společně jsme tyto události oslavili. Netrpělivě jsme čekali, zda za námi přijede sv. Martin na bílém koni… Ten sice nedorazil na čas, ale o pár dní později. Nám to však nevadilo a pochmurný čas jsme si krátili pečením svatomartinských rohlíčků. 25. listopadu, na sv. Kateřinu, jsme zalezli pod peřinu, jelikož jsme si uspořádali „pyžamový den“. Tančili jsme, zpívali, měli jsme promenádu a polštářovou bitvu. Den jsme si krásně užili. Na konci listopadu jsme na naší zahradě uložili skřítky podzimáčky k zimnímu spánku. Každé dítě si vzalo svého skřítka, našlo mu postýlku a přikrylo jej listím nebo jehličím. Dobrou noc, skřítkové!