Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Advent v MŠ dolní

Advent v MŠ dolní

Tento poslední měsíc v roce jsme si v naší školce zpestřili hned několika nezapomenutelnými  adventními akcemi. Byl to čas plný velkých očekávání, zajímavých okamžiků a milého setkávání nejen při návštěvě Mikuláše a anděla, ale také při vánočním tvoření s rodiči.

Mikulášská nadílka je již tradiční a děti se na ni vždy velmi těší. Tentokrát zůstal čert sedět za komínem na střeše, aby nevylekal naše nejmenší, zatímco Mikuláš s andělem přišli mezi nás a předčítali z „knihy hříchů“. Kluci i holčičky společně zazpívali písničku a přednesli básničku, poté obdrželi nazdobeného perníkového čerta. Všichni slíbili, že se budou snažit být hodní celý rok.

Při vánočním tvoření s rodiči jsme si všichni užili krásnou atmosféru Vánoc a mohli si společně s dětmi vyrobit nejrůznější vánoční ozdoby na stromeček, do oken, na stůl atp.

Děti ze třídy Sluníček pilně nacvičovaly pásmo krátkých koled, které pod vedením paní učitelky Venduly Šutové předvedly v místním kostele na každoročním vánočním koncertu. Zúčastnily se také koncertu ZUŠ ve Frenštátu pod Radhoštěm. A jelikož k Vánocům patří neodmyslitelně také vánočka, děti si ji s pomocí paní kuchařky mohly upéct.

Obě třídy si krásně nazdobily vánoční stromeček. A protože děti byly skoro pořád hodné, zavítal k nám do školky Ježíšek. Oči dětí se rozzářily nad hromadami dárků, které našly pod stromečkem. Kéž by takové bohaté Vánoce mohly slavit děti na celé naší planetě!

Přejeme vám také u vás doma bohatou nadílku, ale především klid, zdraví, štěstí, lásku a pohodu po celý nadcházející rok 2024!