Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Aktuality ZŠ

Jeli jsme za pohádkou

V pátek 7. října jsme s žáky 1. B, 3. A a 4. A navštívili Divadlo loutek v Ostravě, kde jsme zhlédli divadelní představení podle jedné z nejoblíbenějších dětských knížek Karla Čapka: Dášeňka čili život štěněte.

Autor: Silvie Kokešová, Ivona Hrubišová, Blanka Baňková Publikováno 24. 10. 2022 16:38

Tvoření v přírodě

Za hezkého počasí nás láká krásná okolní příroda k vycházkám a tvoření s družinou i k výuce výtvarné výchovy a pracovních činností.

Autor: Andrea Stašicová, Leona Píchová Publikováno 19. 10. 2022 13:00

Výukové lekce Jednoho světa na školách

V pátek 14. 10. si žáci osmých tříd a devátého ročníku mohli zažít ukázkovou lekci s lektorem organizace Jeden svět na školách, která patří pod společnost Člověk v tísni.

Autor: Alena Charbuláková Publikováno 17. 10. 2022 8:41

Kadeřnická show v 5.A

Měsíc říjen se nesl v duchu podzimu, spadaného listí a plodů. Toho využili páťáci a uspořádali třídní kadeřnickou soutěž týmů.

Autor: Petra Mertová Publikováno 16. 10. 2022 20:36

Návštěva Divadla loutek v Ostravě

V pondělí 10. 10. jsme se s žáčky 1. A a 2. třídy vypravili do Divadla loutek v Ostravě. Čekalo nás divadelní představení Kocour Modroočko. Děti se ve třídách na příběh o kocourkovi připravovaly. Naslouchaly četbě ze stejnojmenné knížky a kreslily Modroočka, kterého si velmi oblíbily.

Autor: Eva Halatová, Leona Píchová Publikováno 14. 10. 2022 7:28

Olympijský trénink na naší škole

Naše škola je již několik let zapojena do programu Olympijského víceboje, kde výkony našich žáků vyučující měří a zapisují do tabulek a žáci pak každoročně obdrží s vysvědčením na konci roku hodnocení jejich fyzické kondice, někteří dokonce získají odznak zdatnosti.

Autor: Petra Švrčková Publikováno 11. 10. 2022 9:44

Navštívili jsme Revolution train

Ve středu 5.10. se žáci 8.A, 8.B a 9. třídy vydali na cestu do Frýdlantu nad Ostravicí, aby na místním vlakovém nádraží navštívili v rámci protidrogové prevence Revolution train. Okamžitě po příchodu byli přivítáni lektory programu a osvěženi čajem a svačinkou v podobě banánu.

Autor: Denisa Magdoňová Publikováno 7. 10. 2022 17:16

Lyžujeme se sluníčkem - závazná přihláška

Vážení rodiče, vzhledem k většímu počtu přihlášených než je míst v kurzu LYŽUJEME SE SLUNÍČKEM, bude rozhodovat rychlost přihlášení a zaplacení kurzu.

Autor: Petra Švrčková Publikováno 27. 9. 2022 17:02

Adaptační kurz 6.A

Na začátku školního roku byly dvě třídy spojeny v jednu, a aby se děti lépe poznaly, absolvovaly dvoudenní zážitkový pobyt na táborové základně DDM Kopřivnice, která se nachází v Kletné u Suchdola nad Odrou.

Autor: Lenka Golová, Alena Charbuláková Publikováno 20. 9. 2022 13:18

Beseda pro rodiče

V úterý 13. září jsme na naší škole pořádali besedu pro rodiče a širokou veřejnost. Tématem bylo bezpečí dětí na internetu a jako lektor k nám zavítal pan Tomáš Velička z Poradny pro primární prevenci Ostrava.

Autor: Alena Charbuláková Publikováno 15. 9. 2022 9:47