Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Navštívili jsme Revolution train

Navštívili jsme Revolution train

Ve středu 5. 10. se žáci 8.A, 8.B a 9. třídy vydali na cestu do Frýdlantu nad Ostravicí, aby na místním vlakovém nádraží navštívili v rámci protidrogové prevence Revolution train. Okamžitě po příchodu byli přivítáni lektory programu a osvěženi čajem a svačinkou v podobě banánu. Po pár minutách výživného občerstvení dostali dotazník týkající se jejich předchozích setkání s návykovými látkami a jejich postojů k tomuto tématu. Jakmile žáci vyplnili své odpovědi na úvodní otázky, zhlédli první část protidrogového filmu, kde se seznámili s hlavními postavami, jež je potom provázely po zbytek naučné cesty. Následně se skupinky vydaly do hlubin interaktivního vlaku.

Žáci pod vedením lektora postupně procházeli útroby vlaku, v nichž se skrývaly promítací sály stylizované do podoby vnitřku lidského těla. Tam sledovali další části filmu a spolu s tím se měnilo i prostředí vagonů. Navštívili např. místo autonehody, drogové doupě, výslechovou místnost nebo vězeňskou celu. V průběhu vyplňovali zbytek dotazníku, jak by se rozhodli na místě hlavních hrdinů. Sotvaže došli do posledního vagonu, ohodnotili, jak byli s projektem Revolution train spokojeni. Rozloučili se s průvodcem a spěchali vlakem zpět do Kunčic pod Ondřejníkem. Ohlas programu byl mezi zúčastněnými žáky veskrze pozitivní a odnesli si z netradičního zážitku spoustu nových informací a silných dojmů.

Za žáky M. Pavlisková a M. Šilhavý, 8.A