Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ

Aktuality ZŠ

Exkurze do Osvětimi

Po pětileté pauze měli žáci osmých a deváté třídy příležitost navštívit jeden z nejvýznamnějších památníků holokaustu nacházející se na polském území – bývalý koncentrační tábor Osvětim.

Autor: Hana Kubešová Publikováno 24. 4. 2023 12:53

Workshop o středověké knize

V úterý 4. 4. zavítala do naší školy Mgr. Markéta Poskočilová, která se dlouhodobě věnuje technikám tradiční ruční výroby středověkých knih a listin. Žáci 7. a 8.

Autor: Denisa Magdoňová Publikováno 7. 4. 2023 10:59

Výsledky čtenářské soutěže 2023

I v letošním školním roce na naší škole proběhla na 1. stupni čtenářská soutěž. Téma znělo „Pohádky a příběhy z lesa“. Děti si mohly vybrat tu svoji nej… knihu, která je oslovila svým obsahem z lesního prostředí.

Autor: Eva Halatová Publikováno 5. 4. 2023 15:09

Turnaj ve vybíjené

Ve středu 29. března se konalo okrskové kolo turnaje ve vybíjené. Naši školu reprezentovali žáci ze 4. a 5. třídy. Skupinu, do které byli vylosováni, vyhráli a porazili i vítěze celého turnaje – žáky ZŠ TGM z Frýdlantu nad Ostravicí.

Autor: Petra Švrčková Publikováno 31. 3. 2023 11:57

Beseda - právní minimum

V pátek 24. 3. proběhla v naší škole pro žáky osmých a deváté třídy beseda na téma trestní právo pod vedením paní policistky por. L. Galiové.

Autor: Alena Charbuláková Publikováno 27. 3. 2023 11:53

Matematický klokan 2023

Tito žáci se umístili jako nejlepší ve své kategorii:

Autor: Alena Charbuláková Publikováno 22. 3. 2023 13:11

Chodíme v tělocviku

Ve středu 15. března žáci sedmé, osmé a deváté třídy vyrazili v hodině tělesné výchovy ven. Cílem bylo vyzkoušet si rychlou chůzi jako jeden z nejzdravějších pohybů.

Autor: Petra Švrčková Publikováno 20. 3. 2023 12:03

Sport v Beskydech

Děti z 2. třídy rády tvoří, kreslí a malují. Výtvarné téma Sport v Beskydech, které je hlavním tématem výtvarné soutěže O pohár čeladenské ovečky, je zaujalo a s chutí se v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností pustily do tvoření.

Autor: Leona Píchová Publikováno 15. 3. 2023 13:30

Lyžovali jsme se sluníčkem

Ve druhém březnovém týdnu od 6. do 10. března 2023 jezdilo 33 žáků prvního stupně na Bílou, kde probíhal lyžařský a snowboardový kurz LYŽUJEME SE SLUNÍČKEM. Pro děti to bylo velmi náročné, dopoledne se učily a odpoledne pokračovaly na svahu ve zdokonalování sportovních dovedností.

Autor: Petra Švrčková Publikováno 15. 3. 2023 13:23

Kroužek vaření - vaříme chutně i zdravě

V naší škole probíhá už třetím rokem kroužek vaření pro děti z 2. stupně s paní Simonou Macurovou. Zájem dětí je velký. Je jich pokaždé kolem dvaceti. Většinou vaří dvě jídla, a to hlavně ta, která mají rády. Kromě polévky a hlavního jídla milují děti i sladké dezerty.

Autor: Simona Macurová, Dana Heryánová Publikováno 24. 2. 2023 18:31