Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Náš školní výlet za zvířátky

Náš školní výlet za zvířátky

Viděli jste už někdy bílé daňky? Děti ze třídy Kuřátek a Sluníček je spatřily v celé kráse na školním výletu, který se uskutečnil dne 30. května 2023. A jak to celé začalo?

Ráno se děti sešly ve sportovním oblečení  s batůžky, ve kterých měly přichystány svačiny, pití a nějaké  dobrůtky. Netrpělivě jsme všichni vyhlíželi autobus, který nás zavezl na Bílou. Vystoupili jsme u obory, vyfotili se, a protože nám po cestě vytrávilo, sedli jsme si na lavičky a občerstvili se. Sluníčko nám střídavě svítilo a zacházelo za mraky, ale hlavně nám nepršelo a už jsme se nemohli dočkat procházky v lese, a také jsme byli zvědaví na zvířátka, která tam uvidíme.

Nejdříve jsme se zastavili u ohrady s daňky, kteří si zrovna pochutnávali na něčem moc dobrém. Také jsme viděli muflony, jak se pasou nebo odpočívají na sluníčku. Nadchlo nás velké mraveniště, v němž bydlí mravenci lesní, kteří neustále chodí sem a tam, něco sbírají a nosí do svého domova. Bílí daňci se nám všem moc líbili a už nás čekal výběh s jezevcem, kterého jsme ale bohužel neviděli, asi spinkal po dobré snídani. Se zvířátky jsme se vyfotili a pokračovali podél potoka, kde nás překvapila volavka popelavá, která zrovna lovila ryby. Na dřevěném hřišti s houpačkou a průlezkami jsme si zařádili a už se nemohli dočkat oběda. Dětem moc chutnal a chvilku si pohrály s barevnými míčky v dětském koutku.

Následovala zpáteční jízda autobusem a posezení na školní zahradě ve stylu anglického pikniku – děti seděly na dekách pod stromy a dojídaly dobroty, které jim maminky přichystaly. Sdělovaly si zážitky z právě prožitého výletu a těšily se, až vše povypráví doma svým rodičům.

Výlet se nám moc vydařil, počasí přálo a děti si odnesly spoustu krásných zážitků, poznaly nové obyvatele lesa a utužily kamarádské vztahy se svými vrstevníky.

Nezbývá než dodat - sláva, nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu!