Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > "Bramboriáda u Kuřátek"

"Bramboriáda u Kuřátek"

Poslední říjnový týden jsme si v naší MŠ rozhodli zpestřit podzimní „bramboriádou“. Úvodní část jsme zahájili povídáním o tom, co vše můžeme v kuchyni z brambor připravit, kde se tato důležitá zemědělská plodina pěstuje, kdy se zasévá a sklízí, kdo z dětí má doma bramborové pole a zda už někdy pomáhali při těchto činnostech.

Poté si děti vyzkoušely natisknout do papírového pytle co nejvíce brambor pomocí bramborových tiskátek. Práce se štětcem a vodovými barvami se dětem líbila a na závěr si s pomocí paní učitelky zkoušely tento pytlík brambor zavázat provázkem. Další den si děti přinesly několik brambor, které jsme společnými silami naložili do velké sklápěcí Tatry a odvezli na improvizované pole. Do připravených, různě velkých, kruhů si děti rozdělily brambory dle velikosti, následně je spočítaly a porovnaly množství. Také si „zasadily“ dlouhý řádek brambor, a to od nejmenšího po ten největší. Naučili jsme se rovněž básničku „Kutálí se brambora“ a „Princeznička na bále“, kde jsou brambory taktéž zmíněny.

Třešničkou na dortu byl třetí den, kdy si naši nejmenší zahráli na kuchaře. Pomocí kartáčku očistili brambory od hlíny a zkoušeli je nakrájet tupým nožíkem na malé kousky. Tyto pak naskládali na vymazaný pekáč, posypali kořením a s pomocí paní kuchařky dali péct do trouby. Bramborové „mlsání“ dětem moc chutnalo a všichni měli radost z dobře odvedené práce.

Děkujeme tímto všem rodičům za spolupráci a vstřícnost, dětem za skvělé výtvarné, počtářské a kuchařské umění a budeme se těšit zase příští rok na další „bramboriádu“.