Logo

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10 foto11

SRPdŠ

 

I ve školním roce 2017/2018 pokračovala úspěšná spolupráce spolku rodičů a školy, celkem se konalo 6 tradičních akcí (z toho jedna úplně nová):

 

v   Drakiáda  2017

První společnou akcí SRPdŠ a školy je v každém školním roce vždy Drakiáda, která se konala  ve čtvrtek 12. 10. 2017.  Od 15 hodin se začali na obloze objevovat první draci a pozvolna jich přibývalo. Menší děti, které to s draky ještě tolik nedovedou, si mohly vyrobit pěkného dráčka na špejli nebo si vybarvit veselou omalovánku s dráčkem. Samozřejmě zde nechyběl ani náš veliký školní drak. Letos měl opět novou tvář. Tu mu namalovaly děti z III. oddělení ŠD. Přítomné děti mu zdobily ocas barevnými stuhami         z krepového papíru a snažily se překonat minulý rekord       v jeho délce. Úsilí se vyplatilo a tak byl rekord překonán      o 10 kroků. Po vydatném běhání s draky přišlo vhod i malé občerstvení, které připravily dětem paní kuchařky. Všechny zúčastněné děti dostaly sladkou odměnu a drobný dárek a spokojeně odcházely domů.    

Velký podíl na uspořádání této akce mají paní vychovatelky ze školní družiny, bez nichž by vůbec nebylo možné akci uskutečnit. (V letošním roce to byly zejména paní Ivana Myslikovjanová a Tereza Jalůvková, kterým patří velký dík).

 

 

v   Dětský karneval

Jako každý rok se mohly na svém vlastním maškarním plese pobavit  i děti. Karneval již tradičně připravil Spolek SRPDŠ. Potěšilo nás, že i někteří dospělí přišli v maskách. Děkujeme také těm, kteří donesli drobné občerstvení. Děkujeme zejména restauraci Skalka a Kristýně Majerkové za skvělou mísu řízků. Jako každý rok jsme soutěžili, tančili a vůbec dobře se bavili. Děkujeme také v šem, kdo přispěli na dobrovolné vstupné. Peníze jsou plně využity na přípravu akcí pro děti. Kromě zisku z drobného občerstvení se jedná o téměř jediný příjem spolku. Dotaci na nafukovací atrakce na dětský den v posledních letech poskytuje obec. Těšíme se na další společné akce a na karnevalu zase za rok. 

 

 

v   Vánoční jarmark

SRPdŠ věnovalo každé třídě 300,- Kč na nákup potřebného vybavení (celkem 3 300,- Kč).

 

v   Aprílová diskotéka

V letošním  školním roce uspořádal spolek rodičů také po roční pauze taneční zábavu pro rodiče. Tentokrát se nekonalo tradiční Lednové plesání, ale netradiční Aprílová diskotéka s DJ Matýskem.       A vypadá to, že z netradiční akce se brzy stane tradiční. Dospěláci ukázali, že dokáží bavit stejně jako jejich děti (některé aktivity jako tanec s dlouhými nafukovacími balónky probíhaly úplně stejně jako na dětském karnevalu…). Tato aktivita se navíc významně podílí na financování akcí p

 

v   Dětský den

Jako každý rok uspořádal spolek rodičů v areálu naší základní školy „Dětský den“. Do přípravy a organizace dětského dne se zapojily i ostatní spolky a organizace působící v obci. Dále mohly děti skákat na nafukovacích hradech a využít oblíbený aquazorbing. Kreativitě a projevům radosti se meze nekladly. Děkujeme všem za pomoc.

 

 

v   Oskar běží maraton

OSKAR je uvažovaný nový název pro tzv. sdružení rodičů a přátel školy (též známé jako SRPdŠ nebo SRPŠ).  OSKAR= Ochotný Spolek Kunčických Aktivních Rodičů. Náplň naší činnosti se měnit nebude. A s uvažovaným přejmenováním našeho spolku jsme vymysleli a uspořádali novou akci – MARATON.

Naším cílem bylo uběhnout společnými silami maratonskou trasu 42,195 km. Bylo potřeba 176x oběhnout (štafetovým způsobem) tartanový ovál. Odhodlaných běžců se v neděli 17. 6. odpoledne sešlo kolem šedesáti. Někteří vyrazili na trať i několikrát a o poslední okruhy byla mezi dětmi skoro "rvačka". Nejmladšímu účastníkovi maratonu byly 4 roky, nejstaršímu 77 a zaznamenali jsme také účast přespolních běžců např. z Trojanovic a Olomouce! A náš čas? 2 hod 48 minut!

Během maratonu jsme se navzájem pohostili přinesenými dobrotami a ovocem, opékaly se špekáčky, prostě to bylo příjemné společně strávené odpoledne venku.

.