Logo

foto21 foto22 foto23 foto24 foto25 foto26 foto27 foto28 foto29 foto30 foto31 foto32 foto33 foto34 foto35 foto36 foto37 foto38

Školní metodik prevence

Mgr. Alena Charbuláková

  • Školní telefon 552303983
  • e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

konzultační hodiny pro rok 2021-2022: pondělí od 12,30 – 13,15, jinak kdykoli po předchozí telefonické či emailové domluvě

Školní metodik prevence vykonává činnosti metodické, koordinační, informační a poradenské, například tvoří a spolupodílí se na realizaci preventivního programu školy, koordinuje a realizuje aktivity školy zaměřené na prevenci rizikových projevů chování, jako jsou např. záškoláctví, závislosti, šikana, násilí, vandalismus, sexuální zneužívání, sebepoškozování apod. Úplné vymezení standardních kompetencí je vymezeno ve vyhlášce č.72/2005 Sb. 

Od března letošního roku je na naší škole spuštěna elektronická schránka důvěry, a to pod adresou
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Je určena pro všechny žáky školy, kteří se chtějí svěřit s problémem osobním, studijním, vztahovým nebo chtějí-li vyjádřit podporu kamarádovi, kterému je ubližováno, určena pro ty, kteří chtějí s něčím poradit, pomoci.
I nadále bude fungovat pevná schránka důvěry u skříněk v přízemí a také stránka webu Nenech to být, www.nntb.cz, která je určena zejména pro děti, které chtějí pomoci svému kamarádovi a sami neví, jak na to.

Návykové látky

Závislost na droze

Pro každého rodiče je tato problematika velkým strašákem, nicméně je dobré o problémech se zneužíváním návykových látek určitě hovořit. Důvodů, proč lidé drogy užívají je celá řada, např. únik ze stresové situace, potřeba dodat si odvahu, dodat si sebevědomí, touha být členem skupiny, získat nové zážitky ad.

Číst dál...

Odkazy

Weby s problematikou závislostí

Číst dál...