Logo

foto21 foto22 foto23 foto24 foto25 foto26 foto27 foto28 foto29 foto30 foto31 foto32 foto33 foto34 foto35 foto36 foto37 foto38

„Kdybych měla Aladinovu lampu,…“

bylo by pro mne zřejmě jednoduché vyřešit i nejtěžší úkol okresního kola Olympiády v českém jazyce – použít 8 různých tvarů slova  jenž v pěti větách. Kouzelnou lampičku však nevlastním ani já, ani nikdo z celkem 42 soutěžících, a tak jsem tento úkol řešila tak, jak nejlépe to bylo možné.                                                                      

Zkrátit recept tak, aby v něm nebyly nepodstatné informace, to zase bylo pro mne hračkou. Také téma slohové práce mi sedlo. Protože ráda a hodně čtu, vytanula mi na mysl spousta myšlenek, které jsem po svém seřadila do vět svého slohového cvičení, vlastně soutěžní slohové práce.                                                                                                                                                

Od 23. ledna, kdy soutěž proběhla ve frýdlantském gymnáziu, jsem pár dnů netrpělivě očekávala mail s výsledkovou listinou…Takto nám líčila soutěžící Lucie Polášková, žákyně 9. třídy naší školy, své zážitky ze soutěžního klání, jemuž předcházela příprava ve škole i pročítání různých, velmi zdařilých slohových prací z minulých let této olympiády.                                                                                                    

S velkým potěšením jsme četli na výsledkové listině, že naše Lucka se umístila na 9.-11. místě (soutěžící měli shodný počet bodů, stejně jako ti, kteří se umístili na 5.-8. místě).                

Milá Lucko, patří Ti nejen gratulace, ale také poděkování za vzornou reprezentaci školy i naší obce. Přeji Ti spoustu takto pěkných i lepších výsledků také na střední škole v příštím školním roce a mnoho úspěchů v osobním životě.   Mgr. Marie Kahánková