Recitační soutěž – školní kolo

Každým rokem probíhá na naší škole soutěž nejlepších recitátorů. Ani letos tomu nebylo jinak. Své síly porovnali vítězové jednotlivých třídních kol den před pololetním vysvědčením 29. ledna 2020.

Není vůbec snadné naučit se báseň zpaměti, přesně vyslovovat, zvolit vhodnou hlasitost i tempo přednesu, vystupovat kultivovaně a překonat svou trému. Recitátoři, kteří tyto nelehké úkoly zvládli nejlépe, stanuli na stupních vítězů v těchto kategoriích a v tomto pořadí:

I. kategorie, 1. třída:                        II. kategorie, 2. a 3. třída:               III. kategorie, 4. a 5. třída:

1. místo: D. Křenková                       1. místo: Z. Vojtovičová                    1. místo: J. Pavelková

2. místo: S. Zátopková                       2. místo: L. Pavlisková                      2. místo: O. Šrámek

3. místo: A. Sojka                              3. místo: K. Hrubišová                       3. místo: M. Šilhavý

Cesta úspěšných recitátorů z 1. a 2. míst může přes obvodní a krajská kola pokračovat až do Celostátní přehlídky dětských recitátorů.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou přípravu, vítězům gratulujeme a postupujícím do obvodního kola držíme palce!

Mgr. Silvie Kokešová