Logo

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10 foto11

Zimní sportovní den

Bruslení aneb „Čertova želízka“ v akci

V rámci Zimního sportovního dne, který se uskutečnil ve středu 23. ledna 2019, se skupina zhruba 60 nadšených dětí naší školy napříč všemi ročníky spolu s několika učiteli vydala bruslit.

Sraz účastníků byl na kunčickém nádraží a už samotná jízda vlakem do Frenštátu pod Radhoštěm byla pro některé děti malým dobrodružstvím. S bruslemi na zádech, řádně zatepleni, vybaveni termoskami s čajem a vydatnými svačinami, plni nadšení a odhodlání jsme dorazili na Městské kluziště pod Horečkami.

Zdatní bruslaři, pokročilí i úplní začátečníci se vší netrpělivostí a vervou naskočili na ledovou plochu. Ostych někteří zprvu překonávali u mantinelu a rovnováhu udržovali pomocí trenažerů, které jsou na frenštátském kluzišti k dispozici.

Téměř všichni ale nakonec našli odvahu, aby si na bruslích vyzkoušeli i některé z připravených disciplín na koordinaci a obratnost jako např. podjíždění branky, slalom na bruslích, vlnovky, cibulky nebo otočky kolem kuželů, brždění apod.

Celé dopoledne nás provázela teplota kolem -12 °C. Třeskuté mrazy však nikoho neodradily. Bruslilo se půldruhou hodinu, po které děti odcházely z kluziště unavené, trochu promrzlé, ale spokojené a povzbuzené svými pokroky.

Dopravu i vstupné jsme dětem uhradili z „Darů škole“, tímto děkujeme rodičům, kteří školu podpořili.

M☺TT☺:

Když upadnu, znovu vstanu,

nevzdávám se a vytrvám

a to, co mi jde, zúrokuji

a bruslení si užívám!

                                                                                       I. Hrubišová

 

 

Žáci, kteří zůstávali ve škole, si užili sportovních aktivit v okolí školy. Byli rozděleni do 8 smíšených družstev a jejich úkolem bylo zvládnout v co nejkratším časovém úseku 4 sportovní disciplíny: biatlon, sjezd na bobech, závody spřežení a slalom. Všichni zvládli jednotlivé disciplíny v mrazivém počasí se ctí, vzájemně se povzbuzovali a tak se atmosféra nesla  v opravdu ryze sportovním duchu. Vhod přišlo i občerstvení teplým čajem a dobrá svačinka od maminek.                                                                                                                                                                                                                                   I. Myslikovjanová

 

Více obrázků ve fotogalerii.