Lyžujeme se sluníčkem

I v letošním školním roce se žáci prvního stupně zúčastnili pětidenního výjezdového lyžařského kurzu “Lyžujeme se sluníčkem” ve SKI areálu Bílá v doprovodu paní Martiny Lorencové, Markéty Macurové a Jarmily Mecové.

V době od 21. do 25. ledna probíhala v Dětském lyžařském parku se 2 pojízdnými koberci, lanovým vlekem, moderním talířovým vlekem a kolotočem odpolední výuka lyžování pro začátečníky i pokročilé, které se zúčastnilo 32 žáků z naší školy. Děti byly rozděleny do skupin podle svých lyžařských dovedností.  Po zvládnutí zastavení v pluhu a oblouku v pluhu pokračovala výuka na veřejných sjezdovkách SKI areálu Bílá. Lyžaři měli k dispozici šatny přímo v dětském lyžařském parku, kde se přezouvaly a svačily.

I přes velmi mrazivé, ale zato slunečné počasí si děti lyžovačky užívaly plnými doušky.

Celý kurz byl v pátek ukončen závody, na které se přijeli podívat jejich rodinní příslušníci.

Sportovci byli za své výkony odměněni medailemi, diplomy a ti nejlepší i sladkostmi.

A tady jsou výsledky ve slalomu na lyžích:

1. místo – Jonáš Kasl

2. místo – Jolanka Kaslová

3. místo – Šimon Kovalčík

Zároveň chci poděkovat za pomoc panu řediteli Jaroslavu Gojovi, paní zástupkyni Monice Skýpalové a ochotným rodičům, kteří nás postupně na kurz doprovodili.

Jarmila Mecová

Více obrázků ve fotogalerii.