Dějepisná olympiáda

Ve čtvrtek 17.1. se Jáchym Šebela, žák 8. třídy, zúčastnil Okresního kola dějepisné olympiády, na které postoupil z kola školního, kde předčil i o rok starší žáky z deváté třídy. Okresní kolo se konalo ve Frýdku-Místku na 11. Základní Škole Jiřího z Poděbrad. Žáci absolvovali písemný test, na který měli hodinu a půl, poté měli přichystáno občerstvení ve školní jídelně a ve školní knihovně je čekala krátká beseda, jak jinak, než historického charakteru. Mezi tím porota opravila a ohodnotila práce a kolem poledne vyhlásila výsledky. Jáchym se umístil na krásném 14. místě a obdržel body, kterými splňoval limit pro postup do krajského kola. Pro velkou úspěšnost však pořadatele do krajského kola mohli poslat jen 10 žáků… I přesto Jáchymovi gratulujeme, děkujeme za reprezentaci a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

Mgr. Tereza Jalůvková