Logo

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10 foto11

Kde domov můj?

Na to jistě mysleli všichni, kteří – ať už z jakýchkoli důvodů – museli během válek opustit vlast. V pátek 4. května jsme si s žáky naší školy, několika místními občany a zástupci obce opět připomněli významnou událost v novodobých dějinách, ukončení 2. světové války. Paní místostarostka připomněla nejen obecně události, které napomohly toto válečné běsnění skončit, ale věnovala se i zápisům z obecní kroniky, vzpomněla také jednotlivá jména občanů a jejich rodin, které ztratily své nejbližší, připomněla osobnost pana Řezníčka, který se složitou cestou dostal až do Anglie a stal se členem paradesantní skupiny Wolfram. Vzpomenuto bylo také občanů, kteří zahynuli v koncentračních táborech, při bombardování, nebo padli v 1. světové válce.

Přestože žijeme v míru, je třeba i tyto těžké doby mladé generaci neustále připomínat, aby se již nikdy více neopakovaly. Děkujeme všem zúčastněným za důstojný průběh vzpomínkového aktu.

                                                                                                                                                     Marie Kahánková

Více obrázků ve fotogalerii.