Logo

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10 foto11

Úspěch mladých zdravotníků

Znát alespoň základy poskytování první pomoci je morální povinností každého z nás. První pomoc je pomoc, kterou poskytujeme člověku v případě náhlého ohrožení zdraví nebo života. V některých chvílích mohou rozhodovat minuty a nestačí jen přivolat záchrannou službu. Učit se znát správné postupy první pomoci v případě život ohrožujících stavů je nejlepší prevencí a cestou k tomu, abychom v kritické situaci nezmatkovali a postiženému dokázali doopravdy pomoci a zachránit jeho zdraví, možná i život. ČČK ve Frýdku – Místku pořádá každoročně pro děti Oblastní soutěž hlídek mladých zdravotníků. Z naší školy se jí zúčastňují žáci, kteří pracují v kroužku Mladý zdravotník. Letos naší školu v této soutěži reprezentovaly dvě hlídky mladých zdravotníků. Hlídka A soutěžila ve složení: velitel - Markéta M., členové – Tereza D., Karolína S., Viktorie K. a Valentýna M., hlídka B ve složení: velitel – Lenka M., členové – Jolana M., Karolína M., Veronika C. a Ondřej S. Obě hlídky podaly vynikající výkon, hlídka A ztratila jen 10 bodů z celkových 430 a zvítězila, hlídka B skončila s 380 body na třetím místě. Kromě zasloužených pohárů a diplomů získaly děti vítězného týmu možnost zúčastnit se regionální soutěže Hlídek mladých zdravotníků Moravskoslezského a Olomouckého kraje, která se uskuteční 2. června v Olomouci. Děkuji dětem za vzornou reprezentaci naší školy a přeji hodně úspěchů i v další soutěži.

Eva Sladká