Logo

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10 foto11

BRANNÉ PLAVÁNÍ

Ve dnech 25.dubna a 2.května se žáci 5. a 6. ročníku zúčastnili na bazéně ve Frenštátu pod Radhoštěm kurzu branného plavání. Cílem tohoto kurzu je seznámit každého s vlastními možnostmi při záchraně lidského života. V kurzu se žáci učí, jak zachránit tonoucího, tak aby sami neohrozili svůj život a co nejvíce pomohli při krizové situaci. Zkouší plavat v oblečení, skákat do vody tak, aby neztratili přehled o topícím se, pomáhat unavenému plavci, doplavat s tonoucím ke břehu a vytáhnout ho pak na břeh, pracovat se záchranářskými pomůckami, resuscitovat a také prověřují své vlastní síly při všech těchto činnostech. V závěru popřáli učitelé plavání žákům, aby nikdy tyto vědomosti nemuseli použít a pokud ano, tak aby záchrana života byla úspěšná.                             Petra Švrčková