Písmenka netradičně

Prvňáčci s chutí poznávají nová písmenka, která spojují do slabik, slov i jednoduchých vět. Jsou moc šikovní a proto jsme mohli zkusit jejich procvičení trošku netradičně - mimo školní lavici. Na jednu vyučovací hodinu čtení a psaní jsme si odskočili do tělocvičny, kde je více prostoru a tak jsme se mohli pořádně odvázat.

Děti si poskládaly skutečnou ŽIVOU ABECEDU a zároveň se při tom pořádně protáhly. Poskládaly samy sebe do jednotlivých písmenek i slov. Poznáte je?

Při psaní do mouky si děti vybraly své oblíbené písmenko, které už umí napsat i do písanky.

I v družině se děti formou hry vracejí k probranému učivu - s paní vychovatelkou čtou pohádkovou knížku Veselá písmenka a nová písmenka si modelují z plastelíny.

Určitě by zvládly poskládat, napsat nebo vymodelovat i některá další písmenka, ale ta zase příště.

Leona Píchová