Logo

foto21 foto22 foto23 foto24 foto25 foto26 foto27 foto28 foto29 foto30 foto31 foto32 foto33 foto34 foto35 foto36 foto37 foto38

JABLKOBRANÍ našich prvňáčků

Koulelo se, koulelo, červené jablíčko a dokoulelo se až do naší družinky, kde jsme si s ním my, Včelky, celý říjen náramně užily. Povídali jsme si o nejrůznějších způsobech zpracování jablíček a také o tom, co všechno z nich můžeme udělat. Ochutnávali jsme je ke svačince a vzájemně hodnotili jejich tvar, velikost, vůni a chuť. Jablka jsme si nakreslili a vyrobili z papíru a bavlnky. Aby nám šla práce lépe od ruky, pustili jsme si pohádku Josefa Lady O zázračném jablíčku. 

Taky jsme s nimi soutěžili a užili jsme si při tom spoustu legrace - přenášeli jsme jablka na lžíci nebo jsme chodili s jablkem na hlavě tak, aby nám nespadlo.

Nejdůležitější a zároveň nejnáročnější pro nás bylo pečení jablkového závinu. Sami jsme těsto rozváleli a naplnili vlastnoručně oloupanými a nastrouhanými jablky. Nakonec jsme také záviny, a nebylo jich zrovna málo :), zavinuli. V naší školní cvičné kuchyňce je paní vychovatelka dala do trouby a netrpělivě jsme čekali na výsledek naší práce. Vše se povedlo a krásně upečené záviny provoněly celou naši družinku i třídu. Všem nám moc chutnalo.

K Jablkobraní jsme se připojili i během výuky ve třídě. V hodině hudební výchovy jsme se naučili písničku Koulelo se, koulelo, v matematice jsme se nemohli dopočítat při písničce Měla babka čtyři jabka, ve výtvarné výchově jsme zavařili “kompot” pomocí otisků jablíček a v pracovních činnostech jsme navlékali korálky z nakrájených brambor a jablíček.

Byl to bohatý a vydařený projekt – a hlavně společný JABLÍČKOVÝ ŘÍJEN!

Andrea Stašicová a Leona Píchová