„Uč se hrou s DoprApkou!“

Vážení rodiče, milé děti, ne vždy musí být mobil v ruce jen pro zábavu. O tom, že umí poutavou formou také vzdělávat, vás může přesvědčit aplikace DoprApka, která je určená žákům 1. až 9. tříd ZŠ.

DoprApka je mobilní výuková aplikace pro výuku dopravní výchovy na základních školách. Je navržena tak, aby si žáci pravidelným opakováním dopravních témat zafixovali a zautomatizovali správné chování v silničním provozu.

Aplikace je koncipována jako hra s příběhem, jejíž obtížnost se přizpůsobuje věku žáka. Celkem má 16 misí. Po úspěšném splnění mise se další „odemkne“ za 14 dní. Každý školní rok přinese nový herní příběh.

Naše škola získala unikátní kód, pomocí kterého se mohou žáci propojit se školním účtem a nahranými body přispět do celkového skóre školy.

Rodiče mohou dětem pomoci nejen při instalaci do telefonu, ale především tím, že si spolu aplikaci vyzkouší a podpoří své děti v bezpečném pohybu v dopravním prostředí.

Podrobnější informace, stejně jako kód pro přihlášení do aplikace, visí na nástěnce ve vestibulu školy nebo vám jej poskytnou třídní učitelé.

Ivona Hrubišová