Logo

foto21 foto22 foto23 foto24 foto25 foto26 foto27 foto28 foto29 foto30 foto31 foto32 foto33 foto34 foto35 foto36 foto37 foto38

Školní výlet 5. A

Ve středu 23. června jsme se s žáky páté třídy vypravili poznávat nebo si alespoň připomenout krásy Kunčic. Naše pěší trasa začala před budovou školy a nejdříve jsme zamířili k dřevěnému Kostelu svatého Prokopa a svaté Barbory. Ten byl původně postaven na přelomu 17. a 18. století na Podkarpatské Rusi. Když se Podkarpatská Rus stala součástí první Československé republiky, byl kostelík na popud Ing. Eduarda Šebely odkoupen a po částech převezen do Kunčic pod Ondřejníkem, kde stojí od roku 1931 dodnes již 90 let. Po krátké přestávce jsme pokračovali dál na Maralův kopec ("Maralák"). Počasí bylo chladné a chvílemi i lehce deštivé a mlhavé, ale přesto jsme úspěšně zdolali poslední stoupání a jako odměna na nás čekala skvělá zmrzlina v místní hospůdce. Cestu zpět jsme absolvovali po lesní cestě směrem k zastávce Huťařství. Všech osmnáct žáků a dvě paní učitelky zvládly celou trasu bez újmy a procházku domovskou přírodou jsme si užili.