Logo

foto21 foto22 foto23 foto24 foto25 foto26 foto27 foto28 foto29 foto30 foto31 foto32 foto33 foto34 foto35 foto36 foto37 foto38

„V zoologické zahradě nehlaďte lva po bradě..“

 

Rozvolnění mimořádných opatření nám dovolilo vyrazit s dětmi na výlet, a tak jsme se ve čtvrtek 24. června 2021 vydali s žáky 2. A a 3. třídy navštívit Zoologickou zahradu Zlín. Počasí ráno vypadalo nevlídně, ale už při příjezdu do Lešné sluníčko začalo pálit a během dne se teplota vyšplhala až na 30 stupňů.

Společně jsme prošli všechny expozice podle světadílů: Afrika, Asie, Austrálie a Amerika, seznámili jsme se s rozmanitými druhy živočichů a zajímavostmi z těchto oblastí.

Ne všude jsme se dostali a ne všechna zvířata jsme měli možnost vidět. Některé výběhy i expozice byly uzavřeny z důvodu narození mláďat, jiné se právě rekonstruovaly. A u Zátoky rejnoků, na kterou se děti asi nejvíc těšily, čekalo tolik návštěvníků, že jsme ji raději vynechali. Přesto jsme měli možnost spatřit mnoho rozličných zvířat z různých koutů světa i jejich způsob života v zajetí.

Přes všechna omezení a stavební práce na nových výbězích jsme potkali v zoo mnoho školních kolektivů všech věkových kategorií. Nadarmo se Zoo Lešná nepyšní titulem nejnavštěvovanější turistické místo na Moravě.

Děti z druhé i třetí třídy byly sice za celý den horkem zmožené a unavené, ale z exotických zvířat nadšené a ze společně stráveného dne mimo školní lavice spokojené.

Mgr. Ivona Hrubišová, Mgr. Silvie Kokešová