„V zoologické zahradě nehlaďte lva po bradě..“

Rozvolnění mimořádných opatření nám dovolilo vyrazit s dětmi na výlet, a tak jsme se ve čtvrtek 24. června 2021 vydali s žáky 2. A a 3. třídy navštívit Zoologickou zahradu Zlín. Počasí ráno vypadalo nevlídně, ale už při příjezdu do Lešné sluníčko začalo pálit a během dne se teplota vyšplhala až na 30 stupňů.

Společně jsme prošli všechny expozice podle světadílů: Afrika, Asie, Austrálie a Amerika, seznámili jsme se s rozmanitými druhy živočichů a zajímavostmi z těchto oblastí.

Ne všude jsme se dostali a ne všechna zvířata jsme měli možnost vidět. Některé výběhy i expozice byly uzavřeny z důvodu narození mláďat, jiné se právě rekonstruovaly. A u Zátoky rejnoků, na kterou se děti asi nejvíc těšily, čekalo tolik návštěvníků, že jsme ji raději vynechali. Přesto jsme měli možnost spatřit mnoho rozličných zvířat z různých koutů světa i jejich způsob života v zajetí.

Přes všechna omezení a stavební práce na nových výbězích jsme potkali v zoo mnoho školních kolektivů všech věkových kategorií. Nadarmo se Zoo Lešná nepyšní titulem nejnavštěvovanější turistické místo na Moravě.

Děti z druhé i třetí třídy byly sice za celý den horkem zmožené a unavené, ale z exotických zvířat nadšené a ze společně stráveného dne mimo školní lavice spokojené.

Mgr. Ivona Hrubišová, Mgr. Silvie Kokešová