Logo

foto21 foto22 foto23 foto24 foto25 foto26 foto27 foto28 foto29 foto30 foto31 foto32 foto33 foto34 foto35 foto36 foto37 foto38

Nejvyšší vrchol Beskyd

Dne 23. 6. 2021 vyrazila skupina 30 dětí zdolat nejvyšší horu Beskyd. Skupinu odvážných tvořili žáci VI. B a VIII. A. První zastávkou byl Bezručův srub v Ostravici. Děti se zajímavou a nenásilnou formou dozvěděli o životě, díle významného českého básníka Petra Bezruče.

                Pak se dobře připravená skupina vydala na několika kilometrové stoupání. Počasí se zpočátku zdálo nepříznivé, jemně mrholilo, mlha. S blížícím se vrcholem se objevilo i slunce, které se ten den ukázalo pouze těm, kteří dorazili na vrchol Lysé hory. Následoval krátký odpočinek a návrat do základního tábora.  Skupina zmizela v mlze, a znovu se vynořila v Ostravici. Unavení, spokojení členové skupiny se vlakem vrátili do základního tábora v Kunčicích pod Ondřejníkem. Počasí se nakonec ukázalo pro tento výstup naprosto ideální.

                                                       Blanka Zemánková, Petra Švrčková