Nejvyšší vrchol Beskyd

Dne 23. 6. 2021 vyrazila skupina 30 dětí zdolat nejvyšší horu Beskyd. Skupinu odvážných tvořili žáci VI. B a VIII. A. První zastávkou byl Bezručův srub v Ostravici. Děti se zajímavou a nenásilnou formou dozvěděli o životě, díle významného českého básníka Petra Bezruče.

Pak se dobře připravená skupina vydala na několika kilometrové stoupání. Počasí se zpočátku zdálo nepříznivé, jemně mrholilo, mlha. S blížícím se vrcholem se objevilo i slunce, které se ten den ukázalo pouze těm, kteří dorazili na vrchol Lysé hory. Následoval krátký odpočinek a návrat do základního tábora.  Skupina zmizela v mlze, a znovu se vynořila v Ostravici. Unavení, spokojení členové skupiny se vlakem vrátili do základního tábora v Kunčicích pod Ondřejníkem. Počasí se nakonec ukázalo pro tento výstup naprosto ideální.

Blanka Zemánková, Petra Švrčková