Logická olympiáda

Velká gratulace Antonínu Konvičkovi /žák 2. třídy/, který získal ve velké konkurenci krásné 14. místo.

Eva Halatová

Doba kamenná v době covidové aneb Výstava pravěkých výrobků

Pravěk je nejstarším a nejdelším obdobím lidských dějin, přibližně jej datujeme od 3 mil. let do 3 500 před naším letopočtem, v některých oblastech ještě déle. Namísto chybějících písemných památek, jelikož pravěcí lidé ještě neznali písmo, jsou zdrojem bližšího poznání kosterní pozůstatky a hmotné památky dávných kultur nalezené v odlišných částech světa. Aby si žáci 6. ročníku tuto vzdálenou dobu přiblížili a lépe si dokázali představit, jak náročný byl život pro naše pravěké předky, dostali v rámci výuky dějepisu za úkol vyrobit „pravěký“ výrobek. Podmínkou bylo použít čistě přírodní materiály a vytvořit s jejich pomocí něco, co mohli znát, vyrábět a užívat už lidé v pravěku. Mezi výsledky jejich snažení se sešly oštěpy, palice a kyje, sekyrky a sekery různých velikostí, kamenná kladiva a motyčky, některá děvčata se pokusila o výrobu přírodních šperků. Výstava pravěkých výrobků probíhá v těchto dnech v naší škole, na chodbě na druhém stupni, a je právem obdivována žáky i vyučujícími. Ostatním umožníme náhled alespoň prostřednictvím přiložených fotografií. Rádi bychom zde také poděkovali i některým zručným tatínkům a maminkám, kteří svým šesťákům s tímto úkolem pomohli.

Mgr. Denisa Magdoňová, učitelka dějepisu

Dýňové dlabání a pečení v 1. třídě

I prvňáčci přispěli do školní soutěže svými krásnými výrobky a výtvory s podzimní nebo halloweenskou tematikou, na kterých pracovali doma. Některé děti přinesly do školy vlastní dýni, kterou si chtěly vyrobit ve škole společně se svými spolužáky. Proto jsme se ve výtvarné výchově pustili do dýňového tvoření, kdy si všechny děti s pomocí paní učitelky vydlabaly svoji dýni a v pracovních činnostech si z jedlých dýní připravily těsto na dýňové muffiny, se kterým jim pomohla paní vychovatelka. S chutí se pustily do plnění formiček a také ochutnávání těsta :).

Dýňové muffiny se povedly a všichni jsme si na nich moc pochutnali!

Leona Píchová

Školní kolo Pythagoriády

V měsíci listopadu proběhlo školní kolo matematické soutěže-Pythagoriády-pro žáky 2. stupně. Z 24 účastníků byli 4 žáci úspěšní, a tedy postupují do okresního kola.

Těmi úspěšnými jsou Zdeněk Michálek, Šimon Vávra a Adam Vávra z 6. třídy a Lukáš Ryšánek z 8. třídy. Gratulujeme a držíme pěsti v dalším kole!

A.Charbuláková