Logo

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10 foto11

Stříhali dohola … Josefa Kainara

Pod kombinací názvu známé písně a jejího autora se skrývala velmi poutavě vytvořená životopisná divadelní hra o básníku, dramatiku, překladateli a výtvarníku, který se živil také jako hudebník a novinář. Na divadelní představení jsme se vypravili s 8. a 9. třídou 8. ledna do Nového Jičína. Jelikož celé obecenstvo pozorně hru sledovalo, je jisté, že byla ostravským Divadlem loutek připravena poutavě, aby mladé diváky zaujala. Hra vznikla v r. 2017 ke 100. výročí narození autora, který prošel složitým osobním i tvůrčím vývojem, po uzavření vysokých škol v r. 1939 pracoval také např. v Řepišti u Ostravy na pile. Životní příběh byl vkusně proložen jeho písněmi, jako např. Stříhali dohola malého chlapečka, Jan miluje Lenku, nebo Blues železničního mostu a Starý mrtvý vrabec, které Kainar sám i zhudebnil. Zajímavý byl i způsob provedení – muppet – kdy herci sami vodí loutky v nadživotní velikosti.                                                                                                                                                                   

Žáci odcházeli z divadla spokojeni, kulturně obohaceni o nové poznatky z literatury a plni pěkných dojmů.                                                                                                          M. Kahánková, uč. ČJ                       

Vinšujeme Vám večer veselý…

Touto koledou zahájila dětská cimbálová muzika Ondřejníček další prosincový předvánoční koncert, při němž vystupují kunčické děti všech věkových kategorií. Po jejich vystoupení se obecenstvo zaposlouchalo do zpěvu a hry na zobcové flétny, které pečlivě nacvičily děti z MŠ „Dolní“, po nich se předvedli jejich vrstevníci z MŠ „Školní“ s pásmem koled při zdobení stromečku. Večerní vystoupení zakončily děti ze školního pěveckého sboru několika písněmi se zimní tematikou a koledami.

Nejkrásnější je vždy atmosféra společného zpívání všech účinkujících dětí spolu s publikem. Nejinak tomu bylo i při tomto koncertu, který jsme zakončili zpěvem tří nejznámějších koled.

Děkuji všem zainteresovaným dětem a jejich vedoucím za pečlivou přípravu všech vystoupení, obecenstvu za příjemně strávené pozdní odpoledne. Budeme se těšit na další milá setkání s našimi spoluobčany, kteří podpoří snahy dětí.      (Více ve fotogalerii)                                                                                 Mgr. Marie Kahánková

Poděkování

Jménem žáků 7. třídy a všech návštěvníků malého divadelního představení v předvánočním čase chci poděkovat panu Romanu Řezníčkovi a personálu Huťařství  za umožnění předvedení zlomku lidové divadelní hry Daj Bůh ščestí, milí páni v prostorách sálu.                                                                                  

Přeji hodně úspěchů v pracovním i osobním životě, klidné a spokojené prožití celého roku 2019 ve zdraví a štěstí.

                                                                                                             

                                                                                                        Mgr. Marie Kahánková, třídní uč. 7. tř.

Výstava obří leporelo

Bylo 12.12. 2018, za okny poletovaly sněhové vločky a ulice byly zasypány letošní první sněhovou nadílkou. Čtvrté třídy se toho dne vydaly do Frenštátu pod Radhoštěm do výstavní síně Albína Poláška, jež je součástí nedávno zrekonstruovaného kulturního domu. Zde probíhal poslední den originální výstavy ilustrátorky Lucie Seifertové s názvem Dějiny udatného českého národa. Obří leporelo, které se pyšní rozměry 2 metry na výšku a 70 metrů na délku, je desetkrát větší, než stejnojmenná kniha a jeho váha je téměř jedna tuna. Leporelo je zpracováno jako komiks a obsahuje spoustu barevných obrázků s vtipnými komentáři, nápisy a opravdu originálně zpracovaných obrázků.

Obě třídy byly v muzeu rozděleny do menších skupinek. Při příchodu děti obdržely pracovní listy s testovými otázkami, na které hledaly odpovědi právě v leporelu. Po vyplnění testu si mohly vyzkoušet dobové kostýmy postav naší historie. A že si to žáci opravdu užili. Návštěvu muzea završili svačinkou a teplým nápojem z automatu a pak už je čekala jen cesta zpátky do školy.

                                                                                                           Mgr Tereza Jalůvková

 

Podkategorie