Halloweenský týden ve škole

Ani jsme se nanadáli a už  je tady podzim, se kterým přichází mezi dětmi oblíbený Halloweenský týden. Ten probíhal  ve dnech od 21. - 25.října 2019. Děti tvořily výrobky nebo vyřezávaly dýně v hodinách výtvarné výchovy, ale měly možnost také doma samy anebo s rodiči nakreslit obrázek nebo vytvořit  nějaký předmět s halloweenskou tématikou. Ze všech výrobků vznikla nádherná výstavka v přízemí školy a tak mohli všichni příchozí obdivovat  množství vydařených dílek.  Ve středu 23.října mohly děti i dospěláci  přispět svým hlasem k výběru toho „nej“ výrobku. Odpoledne pak žáci 9. třídy připravili pro mladší kamarády Halloweenskou diskotéku  v maskách, kterou si při spoustě soutěží a zábavy moc užily. Na závěr týdne proběhlo vyhlášení výsledků, předání diplomů a odměn  a nám nezbývá, než se těšit zase za rok.                            I.Myslikovjanová

Více obrázků ve fotogalerii.

Záchranná stanice živočichů v Bartošovicích

Příběh této exkurze začal někdy v minulém školním roce.  Tehdejší žáci šesté třídy společnými silami získali peníze ze školního jarmarku a hromádku ještě rozšířili o pěknou částku ze sběru starého papíru. Jak peníze utratit? Jak snadné v dnešní době? A asi v tomto okamžiku se to stalo, z řad dětí se dostal napovrch nápad, část peněz věnovat nějaké dobročinné společnosti.

Domluvit se kam a kolik peněz věnovat již nebyl problém. Bohužel  na konci školního roku se předání nestihlo realizovat, ale peníze i nadšení zůstalo a nový školní rok je tady. Kontaktovala jsem Záchrannou stanici živočichů v Bartošovicích, jako sponzorský dar nám doporučili dodat kočičí konzervy, kterými se v současné době dokrmují malí ježci, aby přečkali zimu. Za peníze jsem nakoupila 72 kočičích konzerv, domluvila termín návštěvy spojený s výukovým programem.

Nastal den D. 15. 10. 2019 vyrazila skupina teď již sedmáku na cestu do Bartošovic. Každý nesl v baťůžku kromě svačiny i tři kočičí konzervy. Osobně jsme konzervy předali a viděli i malé ježky, pro které byl dar určen. Program byl nejen zajímavý, ale nutil i k zamyšlení, nás oslovil.

Konzervy byly předány a nezbývalo než se vydat na zpáteční cestu. Kromě prázdných batohů, radosti z toho, že se nemusíme učit, si každý odvážel ještě něco -  dobrý pocit.

Blanka Zemánková

Halloweenské dlabání ve 3.B

K veselé žlutooranžové halloweenské  výzdobě přispěli i žáci 3.B. Někteří  přinesli do soutěže svoji dýni, kterou si vyřezali, pomalovali, nastříhali nebo poskládali doma (někteří na ní pracovali i několik týdnů!), jiní přinesli do školy dýni, na které pracovali společně se svými spolužáky.

Sešly se nám dýně různých velikostí  a tvarů a veškeré obavy o všechny prsty při práci s nožem vzaly za své. Děti se pustily do práce - kreslily, s odvahou vyřezávaly, vydlabávaly, zdobily... Zaslouží si velkou pochvalu a díky za přinesené dýně.

Mgr. Leona Píchová

Den s CO

Den s CO proběhl v rámci vyučování 11. října 2019. Žáci se rozdělili do skupin a plnily úkoly, ve kterých si nacvičovali chování v mimořádných situacích a ověřovali své dovednosti v netradičních úkolech.

Body dětem přidělovali žáci 9. třídy, kteří nachystali jednotlivá stanoviště – střelbu ze vzduchovky, hod na cíl, stanoviště první pomoci, stanoviště IZS a dopravní výchovy.

Na dopravní výchovu bylo dopoledne zaměřené nejvíce. Žáci poznávali značky, řešili dopravní situace, jeli jízdu zručnosti   na kole a vytvářeli komiksy o nebezpečných situacích na cestách i v běžném životě.

Díky počasí a skvělé připravenosti deváťáků se celá akce vydařila!

Mgr. Petra Švrčková

Více krásných obrázků naleznete ve fotogalerii.