Vybíjená 4. a 5. tříd

Ve dnech 12. a 13. března 2019 se děvčata a chlapci 4. a 5. tříd zúčastnili okrskových kol ve vybíjené. V otevřené kategorii, kde hrají především chlapci, skončili naši kluci na 7. až 8. místě. Děvčata okrskové kolo vyhrála a postoupila do kola okresního. To se konalo ve středu 20. března ve Frýdku Místku a holky vyhrály i toto kolo. Postupují do kola krajského, které bude 23. května v Raškovicích. Děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy, gratulujeme a přejeme úspěch i v krajském kole.

Petra Švrčková

Výtvarné úspěchy-Čeladenská ovečka

Základní škola v Čeladné každoročně vyhlašuje výtvarnou soutěž s názvem O POHÁR ČELADENSKÉ OVEČKY. Téma letošního ročníku bylo: Kostely, kostelíky a kapličky v Beskydech. Jak se ukázalo, byl tento námět dětem velmi blízký, možná i proto, že v naší obci máme těchto staveb hned několik a jsou opravdu krásné.

Práce našich žáků byly oceněny porotou takto:

2. místo -  J. Bojko 2. A tř.

3. místo -  A. Tomečka 1. tř.

Čestné uznání výtvarné komise – L. Pavlisková 2. A tř.

Zvláštní cenu řed. ZŠ Čeladná získali 3 výtvarníci - N. Stašicová 8. tř., J. Nikel 6. tř., P. Horák 2. A tř.

Za svoje úsilí byly děti odměněny pozvánkou na slavnostní otevření výstavy, které se konalo 8. března v čeladenské škole. Tam převzaly hezké odměny a byl pro ně připraven zajímavý program. Pozvání bylo adresováno i jejich rodičům a prarodičům. Jsme rádi, že si našli čas a svoje ratolesti na vernisáž doprovodili. Věříme, že byli na svoje děti patřičně pyšní a slavnostní dopoledne také prožili radostně.

Všem oceněným blahopřejeme.

My se školy nebojíme

První setkání v rámci projektu „My se školy nebojíme“ proběhlo v listopadu, kdy se po dva týdny dětem z MŠ dolní i MŠ školní věnovala paní učitelka Ivona Hrubišová, která jim za jejich perfektní výkony vystavila Certifikát předškoláka.

V úterý 5. března proběhlo ve škole druhé setkání se skupinou rodičů a dětí z MŠ dolní a  12. března se skupinou rodičů a dětí z MŠ školní. Předškoláci pracovali ve 2. B třídě, kde si vyzkoušeli činnosti z matematiky a prvouky a zároveň se seznámili s prací na interaktivní tabuli. Nejprve si s pomocí tabule děti zazpívaly písničku Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, pak počítaly do pěti, přiřazovaly obrázky mláďat k číslům 1 – 5 a porovnávaly počet obrázků s počtem puntíků. Potom samostatně vyplnily pracovní list, kde měly ke zvířátkům nakreslit stejný počet puntíků (všichni bez chyby). V další části výuky si povídaly o jaru, jarní přírodě a jarních zvyklostech. Nakonec měly za úkol nakreslit postavu maminky nebo tatínka. Výtvory se jim moc povedly.

V době, kdy předškoláci počítali a malovali, rodičům se věnovala paní učitelka Ivona Hrubišová, která je při posezení s příjemným občerstvením seznámila se zápisem do první třídy.

Ještě nás čeká třetí, závěrečné  setkání, kdy se děti seznámí s dalšími učebnami a prostory  školy.

Jarmila Mecová

Pěvecká soutěž LOUTNIČKA

12. března 2019 proběhlo také u nás školní kolo pěvecké soutěže Loutnička. Tohoto kola se mohli zúčastnit zpěváci, kteří postoupili z jednotlivých třídních kol. S potěšením můžeme napsat, že děti zpívají rády, protože celkem se ve školním kole prezentovalo 26 hlásků. Soutěžilo se ve třech kategoriích. Děti předvedly písně lidové i umělé a porota, paní učitelky, které učí hudební výchovu, hodnotila hlavně intonaci, rytmus, volbu písně a přirozenost projevu.

Soutěž je pořádána jen pro žáky 1. stupně, ale malé zpěváky přišli podpořit, alespoň jako posluchači, i žáci II. stupně, které zpívání baví.

Ocenění získali tito zpěváci:

1.      kategorie

1.       místo: Kristýna Cochlarová, 1. tř.
  2.       místo: Anna Mičková, 1. tř.
  3.       místo:  nebylo uděleno

2.      kategorie

1.       místo: Zuzana Vojtovičová, 2. B tř.
  2.       místo: Jonáš Kasl 3. tř.
  3.       místo: Klára Balcarová 2. A tř.

3.      kategorie:

1.       místo: Viktorie Kaděrová, 5. tř.
  2.       místo: Johanka Kaslová 4. tř.
  3.       místo: Laura Macurová 4. tř.

Vítězové všech kategorií pojedou 19. března zpívat do Frýdlantu nad Ostravicí, kde poměří svoje pěvecké dovednosti se žáky ostatních škol. Přejeme jim i v této soutěži úspěch.

Markéta Jurková