Okresní kolo biologické olympiády

Ve středu 5. 2. 2020 proběhlo školní kolo biologické olympiády kategorie D. Zúčastnilo se 9 žáků z 6. a 7. ročníku. Školní kolo se skládalo z testových otázek, poznávání rostlin a živočichů a praktického úkolu pozorování povrchového napětí vody. Tématem letošního již 54. ročníku biologické olympiády je „Těžký život ve vodě“.

Mezi nejúspěšnější řešitele patřili Jakub Nikel, Jolana Madryová a Lukáš Ryšánek. Všichni tito žáci postupují do okresního kola, které se bude konat ve Frýdku Místku.

Blanka Zemánková

Zimní sportovní den

V pátek 24. 1. se konal ve škole Zimní sportovní den. Část žáků zůstávala v okolí školy, kde bylo spoustu možností, jak na sněhu vyzkoušet různé styly jízd na bobech a lopatách.

Zájemci „ bruslaři“ už  ráno vyhlíželi u vlakového nádraží učitele, kteří je doprovodili do Frenštátu pod Radhoštěm na zimní stadión, kde na ně čekala úžasná ledová plocha a teplé zázemí šaten.  Žáci začátečníci měli možnost si půjčit  trenažér bruslení, aby získali více jistoty. Po úvodním rozbruslení byly na ledovou plochu umístěny různé překážky (kužely, branky), které  museli žáci objíždět nebo podjíždět. Vyžadovaly dobrou koordinaci  pohybu a ohebnost.

S úsměvem a sluncem nad hlavou se bruslilo téměř dvě hodiny.  Mezi všemi vládla  atmosféra radosti, pohody a posléze spokojené únavy. Cesta od nádraží zpět ke škole byla nejnáročnější hlavně pro nejmenší bruslaře, protože tato únava a brusle v batůžku si vybraly zbytky sil  a energie.

Naštěstí všechny sportovce čekal ve škole dobrý oběd a závěrem pocit krásně stráveného dopoledne s kamarády.   Mgr. Blanka Baňková

Více obrázků ve fotogalerii.

Návštěva divadla – Maxipes Fík

Dne 10. 2. navštívili žáci 1. A, 1. B a 2. třídy Beskydské divadlo Nový Jičín, kde zhlédli příhody malé holčičky Áji a jejího kamaráda velkého psa, maxipsa Fíka. Z malého pejska vyrostl velký pes Fík a z malého dobrodružství začalo velké. A že je to pes neobyčejný? No, který pes se dostane až do školy, kde se naučí psát a počítat? Nebo dojde páníčkovi pro pivo, dostane angažmá v cirkusu? Viděli jste někdy psa, který řídí auto? Pro mnohé školáky to byl nevšední společenský zážitek, příběh se jim líbil a budou mít i příležitost vše výtvarně ztvárnit.

Jarmila Mecová, Ivona Hrubišová, Eva Halatová

Přehazovaná

Ve středu 5. února se uskutečnilo ve Frýdku Místku okresní kolo v přehazované pro 4. a 5. třídy. Reprezentovali nás žáci 5.A a 5.B. Družstva musela být smíšená a vždy v poli musely být dvě dívky. Naše děvčata zvládla i velmi tvrdou hru soupeřů a také skvěle přihrávala našim chlapcům na smeče.

Hrálo se ve dvou skupinách a naše družstvo se probojovalo až do finále, kde po velkém boji ve třech setech prohrálo o dva body. Bohužel do krajského kola postupuje pouze vítěz. Děkujeme páťákům za vzornou reprezentaci školy a možná příští rok budeme úspěšnější. Petra Švrčková