Den s výtvarnem

V pondělí 17. 6. 2019 se opět po roce uskutečnil na naší škole Den s výtvarnem. Letošní ročník byl zaměřen na přírodu. 9. třída provedla několik instalací v přírodě v okolí školy. V lomu proběhla sochařská tvorba s 8. třídou. Opět vznikly velmi zdařilé práce, které budou k vidění na chodbě školy. Další třídy prováděly tečkovací malbu podle australských domorodců a linoryt s tiskem přírodních motivů. Děkuji tímto za pomoc panu Janisi Masmanidisovi za vedení sochařské dílny a panu Petru Niklovi za zapůjčení valníku pro sochání.                   PaedDr. Dana Heryánová

Školní výlet 5.A

V úterní ráno 5. 6. 2019 zamířily kroky žáků 5. A nikoli do třídy, ale do připraveného autobusu před školou. Ten měl jasný cíl - Ostrava – školní výlet.

Nejdříve žáci navštívili Landek park, kde si mohli prohlédnout v doprovodu průvodce důlní expozice. Děti měly možnost zažít na vlastní kůži pocity horníků při jejich náročné práci v dole. Poté následovala návštěva expozice báňského záchranářství. Ta představuje soubor dýchací techniky, její vývoj od konce 19. století až po současnost. Vše bylo doplněno příběhy ze záchranných akcí.

Dalším cílem malých výletníků byla ZOO v Ostravě. Ten, kdo měl štěstí, mohl zahlédnout i nové přírůstky, např. mládě velblouda dvouhrbého, turu domácího dahomey, komby Garnettovy aj. zvířat. Bez povšimnutí samozřejmě nezůstal obchůdek se suvenýry.

Zdeněk Král

Akce zdravé zoubky

Ve dnech 23.5. a 30.5. školní družinu navštívila paní Jahnická, aby žákům ukázala jak správně si čistit zoubky a jak pečovat o celkovou ústní hygienu. Po teoretické přednášce, následovala ukázka na plastickém modelu, kde se žáci mohli podívat, jak vlastně vypadá chrup a také mohli vidět jaké nejčastější chyby při čištění. Největší zábavou však pro žáky bylo, když dostali indikátor zubního plaku, který rozkousali a mohli se tak podle zbarvení zoubků podívat, jak jsou na tom s hygienou. Někteří byli moc šikovní a zoubky měli jen lehce zbarvené, ale někteří svým zoubkům dávají pěkně zabrat.

Tato beseda byla pro děti zajisté přínosná, co se týče nových informací, ale také zábavná, protože fialové úsměvy a jazyky byly z celé přednášky to nejlepší.

Tímto bychom chtěli poděkovat paní Jahnické, za čas a trpělivost, kterou žákům ŠD věnovala.

Mgr. Tereza Jalůvková

"Poslední“ školní výlet deváťáků

oslední“ školní výlet deváťáků

Po chladném a propršeném květnu, když datum v kalendáři hlásil 31. 5. 2016, se konečně ukázalo slunce a rtuť teploměru vystoupala k letním teplotám, se deváťáci vydali na školní výlet. Sraz byl před 8 ranní na vlakovém nádraží v KpO. Vlakem jsme se vydali na „dlouhou a strastiplnou“ cestu do Veřovic. Z místního vlakového nádraží už nás čekala pěší túra po žluté turistické značce až na Velký Javorník. Po zhruba 1,5km cesty se nám nabídl rozcestník a polovina žáků se rozhodla, že dále bude pokračovat po modré s paní asistentkou a druhá půlka setrvala na žluté s třídním učitelem.

Na modré trase jsme nasadili svižnější tempo a s malými přestávkami jsme byli za necelou hodinku na vrcholu, kde jsme na turisty žluté trasy asi 20 minut čekali. Občerstvili jsme se, posvačili a nastavili tvář sluníčku. Z rozhledny jsme zkoukli okolní města a vesnice a poté jsme se vydali dolů druhým směrem na Frenštát. Ve Frenštátu jsme na náměstí využili rozchodu pro doplnění zásob sladkostí na večer. Pak jsme se autobusem svezli zpátky do Kunčic a nastěhovali se s hromadou karimatek spacáků a matrací do třídy.

Do večera jsme čas strávili různými sportovními aktivitami v tělocvičně i na hřišti nebo lenošením a opalováním na čerstvě posekaném trávníku u školy. Večer jsme si pochutnali na pice, kterou jsme si nechali přivézt z Frenštátu a spokojeně se usadili k filmu, během kterého po náročném dni někteří usnuli a spali až do rána. Jiní byli upovídaní ještě několik hodin po filmu, ale nakonec všichni usnuli a do rána byli opravdu vzorní. V dopoledních hodinách probíhalo balení a úklid a následovaly odchody, či odjezd domů.

Všichni jsme přežili bez újmy na zdraví a pohodový poslední společný výlet si užili.

Mgr. Tereza Jalůvková