POHÁR ROZHLASU

V úterý 15. května 2018 se konalo okresní kolo atletické soutěže POHÁR ROZHLASU ve Frýdku Místku. Naše škola měla zastoupení ve všech soutěžních kategoriích – mladší děvčata a chlapci a starší děvčata a chlapci. Soutěž probíhala na zrekonstruovaném stadionu Slezan Frýdek Místek. Počasí vyšlo na jedničku a i přes špatnou předpověď celý závod nepršelo. V družstvech jsme neobsadili medailová umístění, ale některé děti si výrazně zlepšily své výkony a udělaly osobní rekordy. Myslím, že všichni si užili atmosféru opravdových atletických závodů a poznali spoustu nových lidí. Všem děkujeme za reprezentaci školy a doufáme, že příští školní rok se opět v hojném počtu zúčastníme.    Mgr. Petra Švrčková

Vážení aktovek

Na začátku května  na naší základní škole proběhla akce „vážení aktovek“. Tato akce se koná každý školní rok a letos ji dostali na starost žáci 5. třídy pod vedením tř. učitelky Petry Švrčkové. Vážení aktovek probíhalo tak, že každému žáku, který ten den přišel do školy, byla v šatnách před vyučováním zvážena aktovka na mechanické váze či mincíři a výsledek byl zapsán do tabulky. Páťáci si tak mohli v praxi vyzkoušet co to je aritmetický průměr, který nedávno probírali v matematice.

Celkově se podařilo zvážit 169 aktovek žáků všech tříd školy. Rekordmanem v nejlehčí aktovce byl žák 2. třídy s váhou 1,2 kg , naopak rekordmanem v nejtěžší aktovce byl žák 7. tř s váhou 12,9 kg což je absolutně nejtěžší aktovka v historii měření naší školy. Aritmetickým průměrem jsme vypočetli že průměrná aktovka přinesená do naší školy dne 4. 5. 2018 váží 5,09 kg.

Za kolektiv žáků 5. třídy vypracoval Adam Křenek.

Výsledková listina výtvarné soutěže 2018

PŘÍRODA V POHÁDKÁCH

I. kategorie MŠ

1. místo Karin Š., ZŠ a MŠ Karla Svolinského, Kunčice p. O.

2. místo Lucie V., ZŠ a MŠ Karla Svolinského, Kunčice p. O.

3. místo Kryštof P., Kristýna C., ZŠ a MŠ Karla Svolinského,

Kunčice p. O.

II. kategorie 1. a 2. třída

1. místo Vít Z., ZŠ a MŠ Karla Svolinského, Kunčice p. O.
  2. místo Tereza Č., ZŠ a MŠ Karla Svolinského, Kunčice p. O.
  3. místo Julie H., ZŠ Čeladná

III. kategorie 3. až 5. třída

1. místo Sára V., ZŠ a MŠ Karla Svolinského, Kunčice p. O.

2. místo Linda F., ZŠ a MŠ Záhuní, Frenštát p.R.

3. místo Johana K., ZŠ a MŠ Karla Svolinského, Kunčice p. O.

4. místo Jakub S. a Markéta B., ZŠ Tichá

IV. kategorie 6. až 9. třída

1. místo Monika F., ZŠ a MŠ Karla Svolinského, Kunčice p. O.

2. místo Anna P., ZŠ a MŠ Záhuní, Frenštát p.R.

3. místo Andrea Č., ZŠ a MŠ Záhuní, Frenštát p.R.

Všem gratulujeme a děkujeme za výtvarné práce.

Kunčický ovál

Dne 4.května 2018 se uskutečnila v Kunčicích pod Ondřejníkem akce „Kunčický ovál“, která se každoročně koná už 12 let na počest padlým bojovníkům v 1. a 2. světové válce.

Jedná se o běžecký závod, ve kterém jde o nejrychlejší čas.

Kunčický ovál má 3 soutěžní kategorie:

1.kategorie - děti do 3 let s rodiči s rodiči - asi 100 metrů

2. kategorie - děti od 3 do 6 let s rodiči asi 100 metrů

3. kategorie - štafeta dětí od 6 do 15 let se závodníkem starším 15 let – oba z dvojice asi 360 metrů

Akce se konala u budovy TJ Sokol. Zúčastnilo se asi 50 závodníků.

Zúčastnily se děti asi ze všech tříd základní školy. Velmi velkou účast měla například 5. třída.

Po doběhnutí na závodníky čekala sladká odměna. Doufáme, že příští rok bude chtít oběhnout ovál ještě více běžců!

Markéta M. žákyně 5. třídy