Logo

foto21 foto22 foto23 foto24 foto25 foto26 foto27 foto28 foto29 foto30 foto31 foto32 foto33 foto34 foto35 foto36 foto37 foto38

S deváťáky ve Velkém světě techniky v Ostravě

Ve čtvrtek 12. května jsme s žáky 9. třídy navštívili vzdělávací program s názvem Žít normálně. Cílem bylo přiblížit žákům různé druhy hendikepů, jejich možnosti a omezení v současném světě. Na úvod proběhla beseda s lidmi, kteří s hendikepy žijí - mladý muž na vozíčku s diagnózou svalové atrofie a jeho dlouholetý asistent pracující v sociálních službách se zaměřením na duševní a mentální hendikepy klientů. Jejich vyprávění bylo poutavé a zajímavé, dalo nám nahlédnout do problémů, se kterými si musí tito lidé v běžném životě poradit a které nám připadají samozřejmé, například plánování a realizace cesty ke známému apod. Poté následovala interaktivní expozice, kde si žáci vyzkoušeli, jaké to je žít s hendikepem - jízdu na vozíčku přes různé bariéry, jízdu na handbiku, orientaci pomocí hmatu, různé hry pro nevidomé, střelbu naslepo na terč a mnoho dalších aktivit. Program byl hrazen z projektu Moravskoslezského kraje.

Další foto naleznete ve fotogalerii.

Alena Charbuláková, Blanka Zemánková

VÝLET do SVĚTA TECHNIKY v OSTRAVĚ

Ve čtvrtek 12. května 2022 žáci třetích tříd společně navštívili Dolní oblast Vítkovic.

Nejprve obě třídy absolvovaly vybraný vzdělávací modul a pak už na ně čekala expozice Velkého světa techniky, kterou mohli nadšení třeťáci prozkoumávat doslova všemi smysly.

Program ROBOT OZOBOT přiblížil dětem z 3. B základy vizuálního programování, pomohl jim pochopit principy fungování barvocitlivých senzorů, seznámil je s možnostmi rozhodování a volbou chování robota. Získaly také znalosti s využitím tohoto typu robotů v praxi.

Program MALÝ ANTROPOLOG žákům z 3. A umožnil prozkoumat modely lidských kostí. Vyzkoušeli si poskládat kostru lidského těla a společně pak soutěžili v získaných vědomostech o odznak odborníka na lidské tělo - Malého antropologa.

Tento náš skvělý vzdělávací výlet byl navíc dětem plně hrazen, včetně dopravy, z projektu OKAP II. - odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání v Moravskoslezském kraji.

Třeťáci odjížděli plni nových informací, dojmů, nadšení a s odhodláním se sem zase někdy vrátit.

Mgr. Ivona Hrubišová, Mgr. Jarmila Mecová, uč. 3. tříd

Další foto naleznete ve fotogalerii.

Vybíjená

V úterý 10. května jsme se zúčastnili okrskového kola turnaje ve vybíjené. Po covidové pauze se děti ze 4. a 5 tříd opravdu těšily na hru. Po velkém boji jsme obsadili krásné 2. místo, ale do dalšího kola postupoval jen vítěz. Věřím, že dnešní čtvrťáci, kterých byla v týmu většina, příštím rokem opět zabojují a možná se stanou vítězi. Všem jim děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Kunčický ovál 2022

Okrskové kolo McDonald’s Cup

V úterý 26. 4. a ve středu 27. 4. žáci a žákyně reprezentovali naši školu ve 23. ročníku McDonald’s Cup v kopané na hřišti BFK ve Frýdlantu nad Ostravicí. Tohoto turnaje se účastnily další 4 týmy, a to z Metylovic, Janovic a frýdlantských škol TGM a Komenského.

Úterního utkání se účastnili žáci 2. a 3. třídy celkem v počtu 12 hráčů (Křenek Daniel, Šigut Kamil, Záboj Robin, Zádrapa Marek, Zajac Vilém, Adamec Tomáš, Knapková Lucie, Macura Mikuláš, Macho Michal, Píša Petr, Stiller Gustav a Vávra Dominik). Žáci si na místě zvolili svého kapitána, který se stal prvním členem základního týmu, do kterého pak dále vybíral dalších 5 hráčů. Žáci se během 15minutového zápasu průběžně střídali s ostatními členy týmu. Jeden vítězný zápas napomohl našemu týmu k obsazení bramborové pozice, tedy 4. místa. Skóre bylo následující: Metylovice 0-3, Janovice 1-5, Komenského 6-1 a TGM 1-6. Za odměnu dostali všichni zúčastnění sportovní vaky s logem McDonald’s Cup, diplom a sladkosti.

Středečního utkání se zúčastnili žáci 4. a 5. třídy v počtu 11 hráčů (Jahnický Filip, Knapek Jiří, Palarčík Kryštof, Tomečka Andrej, Vrlík Vojtěch, Motyka Sebastian, Zajac Vítek, Bartók Adam, Křenek František, Macura Matyáš, Šigut Robin) a na rozdíl od včerejšího utkání mladších žáků se rozdělili na jednoho brankáře a 2 týmy po pěti hráčích, které se střídaly v dohodnutém čase zhruba po pěti minutách. Tato taktika dopřála členům týmu potřebnou regeneraci. Společnými silami se jim podařilo porazit 2 týmy a dosáhnout jedné remízy, což je dostalo na krásné 3. místo. Skóre bylo následující: Metylovice 4-0, Janovice 3-1, Komenského 2-2 a TGM 2-5. S výše zmíněnými dary si žáci dovezli domů také bronzovou medaili.

Týmy sice nepostoupily do celorepublikového kola, ale důležité je se zúčastnit a pořádně si to užít!

 Strnadlová Renáta

Podkategorie