Logo

foto21 foto22 foto23 foto24 foto25 foto26 foto27 foto28 foto29 foto30 foto31 foto32 foto33 foto34 foto35 foto36 foto37 foto38

Česká televize Ostrava a Šikulové v naší škole

Náš výtvarný kroužek byl osloven Českou televizí Ostrava z důvodu natáčení dětského pořadu ŠIKULOVÉ. Jde o výtvarně kreativní pořad, ve kterém děti tvoří výrobky z různých materiálů zajímavými technikami. Malí výtvarníci byli touto zprávou potěšeni a nadšeně se pustili do práce. Nejdříve mezi nás zavítal scénárista tohoto vysílání, pan Jiří Bína, s kterým jsme plánovali a vymýšleli scénář natáčení. Když jsme procházeli školou, byl nadšen z Galerie KS a hned nás napadlo využít galerii ve spojitosti s natáčením. Pak následovala doba příprav, zkoušek a generálka. Ráno 30. 1. 2013 přijel celý štáb ČT a natáčení začalo. Děti byly nadšeny z kamer, paní režisérky, všech okolo, ale nejvíc se jim líbila "klapka". Celý pořad probíhal za asistence, průvodního slova a pomoci Jany a Iva, dospělých ŠIKULOVSKÝCH kamarádů. Byli moc příjemní vstřícní a děti si oba hned oblíbily. Společně s nimi malovaly a dotvářely PTAČÍ RÁJ, který vystavily v prostorách galerie. Tam je hudebně doprovázel a představil se folklórní soubor Ondřejníček, vedený p. K. Niklovou.

A zpět do třídy. Tam je už čekala velmi zajímavá tvořivá práce - vytváření "MAŘENY", kterou vyráběli ze široké škály různých materiálů a přírodnin. K této tradici patří i její vynášení a tím ukončení zimy. Aby proběhl průvod se vším všudy, poslední výrobek byla "KLEPAČKA", kterou děti vyrobily z plechovek, stuh, naběraček a vařeček. Vynášení tak mohlo být doprovázeno i pořádným rámusem.

Nakonec jsme všichni společně, za pěveckého doprovodu souboru, hodili  MAŘENU do vody a tím zimu již zahnali. Jana a Ivo se rozloučili s dětmi a Jana, které se naše škola velmi líbila, přislíbila, že by se k nám ještě chtěla určitě někdy podívat. Už teď její návrat plánujeme. Mé poděkování patří celé škole, dětem z výtvarného kroužku, ze souboru.Ondřejníček, všem správním zaměstnancům, p. Niklové, p. Vyroubalové, p. Stempěnové, p. řed. Kolesovi a všem rodičům, kteří děti připravovali.Fotografie z natáčení najdete ve fotogalerii.

Eva Halatová

 

TENTO DÍL Z POŘADU "ŠIKULOVÉ" BYL ODVYSÍLÁN 28. 2. 2013 V 17:20 hod. NA PROGRAMU ČT 2.