Logo

foto21 foto22 foto23 foto24 foto25 foto26 foto27 foto28 foto29 foto30 foto31 foto32 foto33 foto34 foto35 foto36 foto37 foto38

Bobovka, Kozinec a 5.A

V pondělí 20.6. jsme se vydali od nádraží v Kunčicích p. O. pěšky na Horní Čeladnou. Bylo horko, a tak cesta do kopce byla vyčerpávající. Naštěstí v lese byl chládek, takže k bobové dráze jsme dorazili správně naladěni. Využili jsme nejen zlevněných jízd, ale i bufetu, a prozřetelně jsme načerpali energii pro další výstup na kopec. Čekal nás totiž Kozinec-místo, kde kdysi stával strážní hrádek. Dnes tam jsou jen tajuplná skaliska a do nich zaklesnuté stromy. Na vrcholu jsme si zazpívali s kytarou, opekli párky a hledali poklad. Někteří si zkusili v horolezeckém úvazku se zajištěním zdolat skalnatý vršek kopce.

Dolů jsme sešli k řece Čeladence, která tvoří spoustu tůní a splavů. Většina z nás neodolala lákavému osvěžení a do jejích studených vod se ponořila bez obav o mokré oblečení. Během této „koupačky“ se náhle zatáhlo, a tak  už cesta domů byla   nutností.  Na tento výlet budeme hodně dlouho krásně vzpomínat.

 Baňková B.