VÝLET HUKVALDY

Ve čtvrtek 23. 6. 2022 se vydaly společně 3. A a 4. třída na výlet do Hukvaldské obory. U sochy lišky Bystroušky se ale naše kroky rozdělily a každá třída šla na jeden ze dvou programů, na kterém se během dne vystřídaly.

Děti během dne absolvovaly „Zbojnickou hledačku“ na zřícenině hradu Hukvaldy. Čekala je prohlídka s průvodcem, luštily hádanky a hledaly schovaná písmenka v hradním areálu, která jim odhalila ukryté slovo. Vstoupily do bývalého vězení, prošly mnohá zákoutí a vyslechly spoustu zajímavostí a pověstí vztahujících se k hradu.

Druhou částí výletu byla návštěva hájenky a beseda s oborníkem panem Milanem Koutným, který má Hukvaldskou oboru na starost už 40 let. Děti se dozvěděly mnoho nového o zvířatech žijících v celých Beskydech, o jejich způsobu života, čím se živí, proč a kdy se loví nebo jak zjistit, že jim něco chybí.

Na procházce oborou jsme si dopřáli svačinu v trávě a ochutnali vodu ze studánky. Viděli jsme stáda daňků a majestátné stromy, z nichž některé byly tak velké, že se děti do nich mohly schovat a obejmout je musela skoro celá třída.

Hukvaldská obora je jednou z nejstarších a určitě také nejkrásnější v České republice. Nás ale dnes přesvědčila, že je místem, kam se děti i dospělí rádi vrací.

Ivona Hrubišová, Silvie Kokešová, Renáta Strnadlová