Návštěva partnerské školy

15. 6. žáci 5. a 8. tříd navštívili odborné učebny 5. ZŠ ve Frýdku Místku. Učebny byly zaměřeny na výuku robotiky, informatiky a cizích jazyků. V učebně cizích jazyků si páťáci vyzkoušeli různé aktivity- domino, puzzle, kvízy atd. Všichni se do aktivit zapojili.

V učebně robotiky se 5. A seznámila s robotickými hračkami- bee boty ("včelkami") a blueboty, které žáci ovládali pomocí tlačítek na hřbetě včelky. Vyzkoušeli si je naprogramovat a projet zadanou trasu. 5. B pracovala s ozobotem. Tato robotická pomůcka se programovala pomocí nakreslených barevných kódů. Žáci barevnými fixy nakreslili ozobotovi dráhu, ozobota po dráze pouštěli a kontrolovali, jestli robot splnil jejich nakreslené příkazy. Rozvíjeli nejen prostorovou orientaci, ale i logické myšlení.

8. třída si vyzkoušela také práci s ozobotem a poté zkoušeli programovat pomocí počítače.

Exkurze se žákům líbila a určitě se s programováním budou setkávat i v dalších letech, protože je zařazeno do nového vzdělávacího programu, na který škola plně najede v roce 2024.

L. Golová