DIVADLO LOUTEK OSTRAVA

Ve středu 8. 6. 2022 navštívily obě třetí třídy Divadlo loutek v Ostravě. Divadelní představení oživené krásnými písničkami, které jsme mohli zhlédnout, napsal herec, hudebník a moderátor Marek Eben a bylo inspirováno knížkou spisovatele a přírodovědce Josefa Koláře Z deníku kocoura Modroočka.

A protože žáci z 3. A ve třídě společně celou knížku přečetli, mohli srovnávat:

Mně se líbilo obojí. Knížka, protože rád čtu a má zajímavý příběh. Divadlo, protože jsme viděli naživo, co tam dělají. A byly tam některé písničky, které mám rád. (Radek Řezníček)

Mně se líbila kniha, protože se mi dobře četla a má nádherné obrázky. Ale taky to divadlo bylo nádherné díky tomu, že to bylo vtipné a lépe se některé věci vysvětlily. Oboje dvoje se mi hodně líbilo! (Štěpán Řezníček)

Mně se více líbila kniha, protože tam byly hezké kapitoly. Divadlo se mi sice líbilo, ale některé kapitoly tam chyběly, což mě mrzí. Nejvíc se mi líbil Natrhouško. (Sára Zátopková)

Knížka byla lepší, protože byla podrobnější a byly tam hezké ilustrace, dávám jí pět hvězdiček z pěti. Divadlo bylo taky hezké a zpívalo se tam, ale nebylo tak podrobné. (Dominik Kaděra)

Víc se mi líbí knížka, protože tam je víc postav. V divadle se mi líbil krtek. Ale nelíbilo se mi, že tam nebyl ježek a ostatní postavy. (David Michna)

Líbila se mi knížka i divadlo. V knížce bylo víc kapitol, ale divadlo se mi líbilo, protože jsem to viděl hrané. (Vojta Humpolec)

Lepší bylo divadlo. V divadle se mi líbilo, jak se Modroočko učil zpívat. Kniha se mi nelíbila, protože nerad čtu. (Denis Fojtík)

Kniha kocourka Modroočka se mi líbila, protože se mi dobře četla a byl to dobrý příběh, ale lepší bylo divadlo, protože mě bavilo se dívat. (Andrej Sojka)

Líbilo se mi obojí, protože na divadle šlo vidět, jak se herci moc snažili a hodně vystihovali knížku. A knížka měla v sobě krásný příběh o kocourku Modroočkovi a byly tam krásné ilustrace. (Kristýna Blažková)

Děti z 3. B si muzikálovou pohádku také náramně užily, protože byla legrační a plná chytlavých písniček. Třeťáci seděli v prvních dvou řadách a byli vtaženi do děje příběhu během několik málo okamžiků. Nadšení byli z postavy krtka, křečka, kocoura Natrhouška i samotného Modroočka, který celým příběhem děti provázel.

Zažít atmosféru opravdového divadla se nám podaří jen výjimečně, ale vždycky je to pro děti skvělý zážitek.

Ivona Hrubišová, Renáta Strnadlová, Kateřina Gajdzioková