DOPRAVNÍ VÝCHOVA má na naší škole ZELENOU

Během dubna, který je považován na měsíc bezpečnosti, se prolínala dopravní výchova napříč vyučovacími předměty ve všech ročnících naší školy.

A závěru měsíce, v pátek 29. 4. 2022, se uskutečnilo Školní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů pro žáky a žákyně 4. - 9. třídy. Soutěžilo se ve třech disciplínách: e-test zaměřený na pravidla pro cyklisty, otázky ze zdravovědy a na hřišti za školou absolvování jízdy zručnosti na jízdním kole.

Z úspěšných soutěžících byla vytvořena dvě smíšená družstva, která postoupila do Okrskového kola Dopravní soutěže mladých cyklistů, které se uskutečnilo 19. 5. 2022 ve Frýdlantě nad Ostravicí. Naši školu reprezentovali:

I.kategorie 10-12 let

František Řezníček

Matyáš Macura

Tereza Čajánková

Amálie Beránková

II.kategorie 12-16 let

Ondřej Strnadel

Lukáš Brachniak

Karolína Strnadlová

Magdaléna Klepáčová

Týmy sice nepostoupily do okresního kola ve Frýdku – Místku, ale skončily na krásném druhém místě. V testech ze zdravovědy i dopravní teorie měly obě družstva skvělé výsledky, bohužel jízda na nově vyznačeném dopravním hřišti je trochu zaskočila.

O tom, že jízda na kole na dopravním hřišti není nic snadného, se mohli přesvědčit v letošním roce také všichni žáci ze 4. a obou 5. tříd, kteří pod vedením Ing. Miroslava Zberovského opět mohli bez omezení skládat zkoušky pro získání Průkazu cyklisty.

Dopravní výchova na naší škole má své místo, protože znalost a dodržování pravidel silničního provozu jsou obzvlášť v dnešní mobilní době nezbytné.

Ivona Hrubišová