Fantasy říše v 7. A

V rámci výuky literatury se žáci třídy 7. A seznámili s žánry fantasy a sci-fi, které dlouhodobě patří mezi oblíbené čtivo zejm. mladých čtenářů. Na závěr bylo jejich úkolem vytvořit ve čtyřech skupinkách vlastní fantasy říši. Její součástí byla mapa, bestiář, rodokmen vládnoucího rodu, hlavní hrdina či hrdinka, návrh obálky a anotace knihy. Žáci pracovali na projektu pilně a s nadšením 8 hodin literatury a prokázali velkou představivost a kreativitu. Vymysleli létající ostrov, vlastní písmo, neobvyklé tvory, zajímavé příběhy, neotřelé literární postavy a mnoho dalšího. Na ukázky jejich výtvorů se můžete podívat na fotografiích, práce jsou vystaveny na chodbě na 2. stupni.

Mgr. Denisa Magdoňová