S deváťáky ve Velkém světě techniky v Ostravě

Ve čtvrtek 12. května jsme s žáky 9. třídy navštívili vzdělávací program s názvem Žít normálně. Cílem bylo přiblížit žákům různé druhy hendikepů, jejich možnosti a omezení v současném světě. Na úvod proběhla beseda s lidmi, kteří s hendikepy žijí - mladý muž na vozíčku s diagnózou svalové atrofie a jeho dlouholetý asistent pracující v sociálních službách se zaměřením na duševní a mentální hendikepy klientů. Jejich vyprávění bylo poutavé a zajímavé, dalo nám nahlédnout do problémů, se kterými si musí tito lidé v běžném životě poradit a které nám připadají samozřejmé, například plánování a realizace cesty ke známému apod. Poté následovala interaktivní expozice, kde si žáci vyzkoušeli, jaké to je žít s hendikepem - jízdu na vozíčku přes různé bariéry, jízdu na handbiku, orientaci pomocí hmatu, různé hry pro nevidomé, střelbu naslepo na terč a mnoho dalších aktivit. Program byl hrazen z projektu Moravskoslezského kraje.

Další foto naleznete ve fotogalerii.

Alena Charbuláková, Blanka Zemánková