Okrskové kolo McDonald’s Cup

V úterý 26. 4. a ve středu 27. 4. žáci a žákyně reprezentovali naši školu ve 23. ročníku McDonald’s Cup v kopané na hřišti BFK ve Frýdlantu nad Ostravicí. Tohoto turnaje se účastnily další 4 týmy, a to z Metylovic, Janovic a frýdlantských škol TGM a Komenského.

Úterního utkání se účastnili žáci 2. a 3. třídy celkem v počtu 12 hráčů (Křenek Daniel, Šigut Kamil, Záboj Robin, Zádrapa Marek, Zajac Vilém, Adamec Tomáš, Knapková Lucie, Macura Mikuláš, Macho Michal, Píša Petr, Stiller Gustav a Vávra Dominik). Žáci si na místě zvolili svého kapitána, který se stal prvním členem základního týmu, do kterého pak dále vybíral dalších 5 hráčů. Žáci se během 15minutového zápasu průběžně střídali s ostatními členy týmu. Jeden vítězný zápas napomohl našemu týmu k obsazení bramborové pozice, tedy 4. místa. Skóre bylo následující: Metylovice 0-3, Janovice 1-5, Komenského 6-1 a TGM 1-6. Za odměnu dostali všichni zúčastnění sportovní vaky s logem McDonald’s Cup, diplom a sladkosti.

Středečního utkání se zúčastnili žáci 4. a 5. třídy v počtu 11 hráčů (Jahnický Filip, Knapek Jiří, Palarčík Kryštof, Tomečka Andrej, Vrlík Vojtěch, Motyka Sebastian, Zajac Vítek, Bartók Adam, Křenek František, Macura Matyáš, Šigut Robin) a na rozdíl od včerejšího utkání mladších žáků se rozdělili na jednoho brankáře a 2 týmy po pěti hráčích, které se střídaly v dohodnutém čase zhruba po pěti minutách. Tato taktika dopřála členům týmu potřebnou regeneraci. Společnými silami se jim podařilo porazit 2 týmy a dosáhnout jedné remízy, což je dostalo na krásné 3. místo. Skóre bylo následující: Metylovice 4-0, Janovice 3-1, Komenského 2-2 a TGM 2-5. S výše zmíněnými dary si žáci dovezli domů také bronzovou medaili.

Týmy sice nepostoupily do celorepublikového kola, ale důležité je se zúčastnit a pořádně si to užít!

Strnadlová Renáta