Zápis do 1. třídy

V měsíci dubnu proběhl pro budoucí prvňáčky zápis do 1. třídy. Po dlouhé době za přítomnosti dětí a jejich rodičů. Děti se při vstupu do školy vůbec nebály a bez obav mířily do 1. třídy. Tam už je čekaly úkoly, které si už procvičily na třech setkáních školního projektu – Školy my se nebojíme. Nejprve děti povídaly o tom, co by se chtěly ve škole naučit, na co se nejvíce těší a zda už mají připravenou školní aktovku. A pak se šlo na to – společně s žáky 9. třídy zábavnou formou poznávaly barvy, geometrické tvary, skládaly puzzle, zkoušely zavazovat tkaničku, slabikovaly slova z obrázků, určovaly počet prvků, poznávaly číslice… Nakonec si i zacvičily. Za velkou snahu si vybraly děti dáreček a byla jim předána důležitá listina – PAMĚTNÍ LIST NA ZÁPIS. Třída bude početná, takže o kamarády mít nouzi nebudou.

Přejeme všem budoucím školáčkům hodně štěstí a úspěchů v 1. třídě.

Děkuji za pomoc vedení školy, žákům deváté třídy a p.uč. z mateřských škol.

Eva Halatová